Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Зростання ВВП Китаю в 2011 р. перевищить 9% – Держрада

  2011-09-29

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Темпи зростання китайської економіки в 2011 р. перевищать 9%. Такий прогноз дав у середу на прес-конференції заступник керівника Дослідницького центру розвитку Держради КНР Лю Чжунюань, повідомляє пекінський кореспондент УКРІНФОРМу.

  Чиновник спростував припущення ряду експертів про те, що китайську економіку очікує “жорстка посадка”, назвавши подібні прогнози “далекими від дійсності”. Він не бачить проблем в деякому уповільненні зростання ВВП останнім часом. За словами Лю Чжунюаня, цей показник може варіюватися в межах 8-12%. “Важливо пам’ятати, що більш повільний темп зростання ВВП Китаю допоможе стримати зростання споживчих цін, енергоспоживання і, відповідно, вихлопів в атмосферу, сприяючи оновленню структури економіки країни”, – наголосив він, додавши, що за теперішнього стану справ головне для китайської економіки – підтримувати свою динаміку на доцільному і прийнятному рівні 9-10%.

  Лю Чжунюань також відзначив, що досить швидкий макроекономічний розвиток країни надасть підтримку світовій економіці в непростий для неї час і дозволить уникнути другої хвилі рецесії.

  Нагадаємо, що на початку року уряд Китаю прогнозував зростання економіки держави на рівні 8%.

  За прогнозом МВФ, який опубліковано тиждень тому, китайська економіка в 2011 році виросте на 9,5%.

  За підсумками 2010 року зростання ВВП Китаю становило, за уточненими даними, 10,4%. Востаннє Китай показував зростання економіки нижче 9% у 2001 році, коли показник ВВП виріс на 8,3%. У період з 2003 по 2007 року ВВП КНР “додавав” в середньому більш ніж 11% за рік.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *