Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ЗМІ: КИТАЙ ЗБЕРІГАЄ дві третини валютних резервів у ДОЛАРАХ

  2010-09-06

  Пекін розкрив структуру своїх валютних резервів, обсяг яких становить 2450 млрд доларів. Дві третини резервів (65%) знаходиться у доларах США, 26% – у євро, 5% – у фунтах стерлінгів і 3% – в японських ієнах, повідомляє РБК daily.

  Відомості про резервах є державною таємницею, але тим не менш дані про їх структуру на минулому тижні опублікувало офіційне економічне видання China Securities Journal. Для порівняння, валютні активи російського Центробанку в розмірі 461 201 000 000 дол. Розподілені наступним чином: 46,2% – у доларах, 42,3% – у євро, 10,1% – у фунтах стерлінгів, 1,2% – в ієнах.

  Як пише видання, у другому кварталі цього року валютні резерви Китаю виросли на 7,2 млрд дол., До 2 трлн 454 млрд дол. За рік резерви зросли на 15%. На доларові активи, як і колись, припадає дві третини китайської “скарбнички”, на євро – трохи менше однієї третини. Проте влада КНР останнім часом все частіше підкреслюють, що прихильність до старих світових валют несе в собі ризики. Китайська влада вважають, що диверсифікована міжнародна валютна система буде краще сприяти розвитку глобальної економіки і фінансової стабільності. При цьому вони бачать перспективу своєї грошової одиниці в якості однієї зі світових валют, зазначає РБК daily.

  Нещодавно віце-президент Народного банку Китаю Ху Сяолянь заявила, що можливе послаблення долара несе в собі ризики для валютних резервів економік, що розвиваються. “Як тільки вартість валюти стає нестабільною, зростають ризики знецінення активів”, – написала пані Ху в своїй статті в журналі Фінанси Китаю, повідомило агентство Reuters. Таким чином, чиновниця висловила невдоволення станом світової фінансової системи, в якій домінує одна валюта – долар.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *