Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ЖИТЕЛЯМ НАЙБАГАТШОГО МІСТА КИТАЮ ВСТАНОВИЛИ ЛІМІТ НА КУПІВЛЮ КВАРТИР

  2010-10-12

  У найбільшому китайському місті Китаю Шанхаї заборонили купувати третю квартиру на сім’ю на додаток до двох наявних.

  Вказана заборона стосується як первинного, так і вторинного житла, передає Reuters.

  Згідно з даними, шанхайська адміністрація наголошує, що це тимчасовий захід, проте терміни його дії не встановлюються. Очевидно, він буде скасований, як тільки вартість житлової нерухомості піде на спад.

  “Аналогічне обмеження введене в інших великих китайських містах – зокрема, в Пекіні і Шеньчжені. Щоправда, до значного зниження цін це поки не привело,” – наголошується в матеріалі.
  Крім цього, в Шанхаї передбачається ввести податок на земельні ділянки, яким будуть обкладатися забудовники в тому разі, якщо ціни в споруджуваних об’єктах перевищують торішній рівень.
  Водночас, як вважають аналітики Citigroup, новий податок може стати “палицею з двома кінцями”: з одного боку, він стимулює девелоперів знижувати ціни, з іншого – в умовах браку фінансування вони можуть скоротити свою активність. В останньому випадку це призведе до дефіциту пропозиції і, як наслідок, подальшого зростання цін.
  Нагадаємо, що одним з ключових способів регулювання ринку, заявлених китайською владою, є податок на володіння нерухомістю. Очікується, що його ставка складе 0,8%, а першими містами, де його повинні ввести, стануть Ухань, Пекін і Шанхай.

  Наразі ціни на китайське житло, незважаючи на стабілізацію, залишаються завищеними. Відповідно до одного з недавніх опитувань, більше 80% з 46 тис. респондентів заявили, що влада Китаю не виконала свою обіцянку щодо зниження цін на житло. Для 75% китайців поняття “доступне житла” означає вартість квадратного метра не вище 8 тис. юанів ($ 1,2 тис.). А більше половини вважали б за краще купувати житло за ціною не більше 4 тис. юанів за кв. м. При цьому в Шанхаї середня вартість квадратного метра у вересні перевищила 20 тис. юанів – це майже $ 3 тис.
  Як повідомлялося раніше, влада Шанхая – найбагатшого міста Китаю – має намір чинний податок на комерційну нерухомість поширити і на житлові об’єкти.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *