Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  За рівнем технологій та інновацій Україна на 74 місці із 100 – експерти

  2018-01-30

  Україна опинилась серед країн, чиї торгівля, інфраструктура та технологічний розвиток не готові до майбутнього збільшення та розвитку виробничих потужностей.

  Про це йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму «Готовність до майбутнього виробництва 2018»

  У звіті відображена готовність 100 країн світу до «нової індустріальної революції», на порозі якої опинився світ. Експерти відмічають, що лише 30 провідних держав світу найближчим часом здійснять технологічний стрибок і розвинуть власне виробництво до такого рівня, що інші країни не матимуть змоги з ними конкурувати.

  Загальний рейтинг країн складався за 2 показниками: структура виробництва та рушійні сили виробництва. За першим Україна посіла 43 місце, а за другим – 67.

  Показник рушійних сил виробництва країни визначався за 6 параметрами: розвиток технологій та інновацій, людський капітал, міжнародна торгівля та інвестиції, інституційна система, ринки збуту та використання ресурсів.

  Отже за рівнем розвитку технологій та інновацій Україна опинилася на 74 місці, отримавши 3,5 бала. Так згідно з дослідженнями експертів ВЕФ лише 52% населення нашої країни користується інтернетом і всього 1,4% населення має доступ до мобільного зв’язку 4G.

  Найкраще експерти оцінили український людський капітал, віддавши Україні 34 місце. Так в Україні 12,6% працездатного населення зайняте саме у виробництві, а 37,6% мають вищу освіту або науковий ступінь. Проте за показником привабливості для талановитих працівників Україна посіла 90 місце.

  За показником глобальної торгівлі та інвестицій Україна посіла 59 місце. Так за розміром мит на імпорт Україна опинилася на 39 місці, а за часткою торгівлі у ВВП країни – на 29.

  За рівень інвестицій у нові проекти експерти форуму віддали нашій країні 53 місце. Також не досить високо автори звіту оцінили рівень розвитку інфраструктури України – транспортна отримала 38,2 бали зі 100 (74 місце), а електроенергетична – 82,3 зі 100 (51 місце).

  За дотичним до торгівлі показником попиту на продукцію Україна посіла 58 місце. Так за обсягом ринку наша країна отримала 45 місце, а за розміром споживчої бази – 85.

  Але в десятці найгірших Україна опинилася за показником розвитку інституційної системи – 3,4 бала з 10 та 94 місце у рейтингу. Майже всі її складові експерти форуму оцінили дуже низько: кількість випадків корупції – 89 місце, орієнтованість уряду на майбутнє – 91 місце, верховенство закону – 90 місце та ефективність регулювання – 99 місце.

  Що ж до показника стану ресурсів, то й тут Україна опинилась далеко позаду – 88 місце. Зокрема Україна посіла 99 місце за рівнем викидів вуглекислого газу в атмосферу та 93 місце за рівнем викидів азоту. А за рівнем очищення стічних вод – 58.

  Загалом автори звіту поділили 100 країн світу на: провідні країни, країни-наступниці, країни з високим потенціалом та країни, що відстають. Україна опинилась в останній групі разом з Колумбією, Угандою, Кіпром, Єгиптом, В’єтнамом та ще 46 країнами світу. В першу тридцятку поміж інших увійшли: США, Китай, Польща, Іспанія, Естонія та Ізраїль.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *