Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ЗА ПІДСУМКАМИ 2010 РОКУ ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІКИ КИТАЮ СКЛАЛО 10,3%

  2011-01-20

  Національне бюро статистики Китаю оприлюднило дані, згідно з якими зростання економіки Китаю за підсумками 2010 року склало 10,3%, що перевищило очікування аналітиків, які прогнозували цей показник на рівні 8%.

  У 2009 році зростання економіки КНР склало 9,2%.

  Як повідомляється, інфляція за підсумками грудня минулого року склала 4,6% – що нижче показника 5,1%, який був зафіксований місяцем раніше. За підсумками 2010 року інфляція в Китаї склала 3,3%.
  Між тим, річна інфляція в КНР у жовтні 2010 року склала 4,4%, що стало найвищим показником за останні 25 місяців.

  На думку економістів, жорсткість монетарної політики КНР, яке є негативним фактором для світового фондового ринку, все-таки дозволить утримати темпи зростання китайської економіки на рівні 9% в 2011 р.
  У нинішньому році Центробанк Китаю має намір посилити боротьбу з інфляцією і в рамках цієї програми буде використовувати різні інструменти, включаючи підвищення базової облікової ставки.

  Ще на початку грудня 2010 року політбюро ЦК Компартії Китаю офіційно оголосило про те, що влада країни з 2011 року переходить до “стриманої” грошово-кредитної політики. Так, китайський уряд має намір енергійно вилучати надлишки ліквідності з економіки, щоб утримати під контролем споживчі ціни.

  Нагадаємо, 25 грудня Центробанк Китаю підвищив процентні ставки другий раз за останні два місяці в спробі приборкати інфляцію.

  Як повідомлялося раніше, торговельний профіцит Китаю в грудні 2010 року скоротився до $ 13,1 млрд.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *