Іноземні інвестори вітрової та сонячної енергетики попереджають, що Україна ризикує міжнародним арбітражем і відтоком іноземних інвесторів. Уряд заднім числом урізує «зелені тарифи», що робить введення в експлуатацію енергостанцій залежним від уряду і накладає піврічні затримки для підключення до поновлюваних джерел енергії. «Україна оприлюднила плани щодо скорочення зворотної ставки FIT», — говорить стаття в журналі PV про скорочення пільгових тарифів.
Один іноземний інвестор в сонячну енергію говорить UBN, що запропоноване урядом зниження тарифу на сонячну енергію на 25% в поєднанні з 200-денним періодом відключення електроенергії може скоротити його доходи на 40%. «Україна збирається зробити те, що буде дуже негативно сприйнято інвестиційним співтовариством і дуже небезпечно для її зусиль із залучення прямих іноземних інвестицій для стимулювання економіки», — пише він по електронній пошті з Лондона. «Ситуація дуже серйозна, і, незважаючи на всі зусилля галузі, уряд не бажає шукати компроміс, а навпаки, з кожною ітерацією робить свою позицію більш жорсткою».
Падіння інтересу іноземного інвестора через запропоноване Міненерго зниження тарифів, було очевидне минулого тижня на енергетичній конференції Adam Smith в Києві. Пропонується знизити тарифи вітряної на 10%, а сонячної — на 15-25%, залежно від розміру станції. «Я просто вражений оптимізмом, який нині існує у Міністерства енергетики, Укренерго та інших», — вигукнув Нарек Арутюнян, засновник і генеральний директор Rengy Development, розробника сонячної енергії у Вірменії, Казахстані та Україні. «Кажуть, що зараз ми створимо умови для інвестицій і до нас прийдуть інвестори. Коли ті ж інвестори, які зараз увійшли в працюючу систему, не знають, що з ними буде через 6 місяців?».
Олександр Паращій з Concord Capital попереджає про конфлікт: «Хоча ініціатива щодо зниження пільгових тарифів не виглядає сприятливою для інвесторів у зелену енергію, вона виглядає як вимушений крок з боку уряду, з огляду на, що зелені тарифи в Україні дуже високі. Високі показники вносять спотворення в оптовий ринок, тому цілком ймовірно, що ініціатива міністерства буде підтримана законодавцями. Також ми бачимо, що це буде не остання спроба зниження зелених ставок в Україні».
У зв’язку з тим, що ціни на газ в ЄС перебувають на найнижчому рівні за останні чотири роки, українські домогосподарства отримають рахунки за газ в лютому, які майже на 40% нижче рівня минулого року, заявив прем’єр-міністр Гончарук у понеділок. Надлишок газу в Європі — результат м’якої зими, запуску нових заводів СПГ і загрози коронавірусу, що скорочує споживання в Китаї. Гончарук сказав: «Це сталося завдяки прекрасній погоді».
Після п’яти років роботи, на цьому тижні Україна запускає віртуальний зворотний потік природного газу зі Словаччиною, головним вузлом для газу, що виходить з України в ЄС. В межах цієї системи російський газ поставляється користувачам у східній і центральній частині України, а потім український оператор трубопроводу доповнює різницю газом, закачуваним зі сховищ у Західній Україні. Ця система економії стала можливою два місяці тому з підписанням нового газового контракту з Газпромом, говорить генеральний директор оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон. Віртуальний зворотний потік почався місяць тому з Польщею. Ця система повинна бути створена з Угорщиною цієї весни, пише Макогон у Facebook.
У зв’язку з більш низькими внутрішніми процентними ставками, в цьому році масштабна програма дорожнього будівництва вартістю $4,6 млрд отримує все більше коштів від кредитів державних банків — заявив у понеділок прем’єр-міністр Гончарук після зустрічі з міністрами фінансів та економіки і керівництвом центрального банку «Додаткові 19,3 мільярда гривень ($785 млн) за більш низькою відсотковою ставкою — в основному з державних банків», це більше якісних доріг в Україні — сказав він. Очікується, що на додачу до кредитів державне дорожнє агентство «Укравтодор» розмістить єврооблігації на суму не менше $200 млн.
На цьому тижні уряд України розпочинає мовлення російською та українською мовами в Криму і на ділянках Донбасу, контрольованих Росією. Канал, з назвою «Дім», продовжує тему: «Україна — наш дім». У понеділок Юлія Островська, тимчасовий директор нового каналу, повідомила журналістам у Києві, що близько половини жителів контрольованих Росією районів не мають доступу до українського телебачення. Чотири провідних українських медіа-групи — 1+1, StarLightMedia, Україна та Інтер — представляють свій «найпреміальніший розважальний контент».
Запуск почнеться після того, як в п’ятницю ці медіа-групи домовилися пропонувати свої трансляції в окуповані райони в незашифрованому вигляді. Нові ініціативи, спрямовані на те, щоб зламати московський контроль над ЗМІ, з’явилися після того, як в минулому році USAID допоміг оплатити установку 13 радіомовних вишок вздовж двох контрольних ліній. За радянських часів Москва саджала в тюрми людей за те, що вони слухали «Голос Америки». СРСР з різним ступенем успіху в електронному вигляді глушив трансляції із Заходу.
MIPIM, яку часто називають найбільшою в світі міжнародною виставкою нерухомості, відкладається через побоювання, пов’язані з коронавірусом. Очікується, що в Каннах візьмуть участь 20 тис. осіб, а тепер виставку перенесено з 10 березня на 2-5 червня. Близько 100 українських експонентів, ріелторів і державних чиновників планували взяти участь. З цієї ж причини Швейцарсько-український форум, який повинен був початися в той же день в швейцарському Берні, був перенесений на 22 вересня.
Коронавірус може коштувати китайським авіакомпаніям $15 млрд протягом травня, згідно з оцінками китайських ЗМІ, цитує Інтерфакс-Україна. Cathay Pacific з Гонконгу просить 80% своїх 32 тис. співробітників по черзі брати тритижневу неоплачувану відпустку. Китайський коронавірус обходиться європейському туристичному бізнесу в 1 млрд євро на місяць. Про це заявив французький лідер індустрії Тьєррі Бретон на французькому BFM TV.
Поки що рівень подорожей по Україні здається не постраждав. У львівському аеропорту пасажиропотік за січень і лютий склав 303 200, що на 29% більше, ніж за перші два місяці минулого року.
МАУ не планує скорочувати рейси в Італію. Тільки кілька пасажирів просили відшкодування або відстрочку подорожі, повідомляє сторінка авіакомпанії в Facebook. Північна Італія — це гаряча точка коронавірусу в Європі, в якій зареєстровано 1 835 випадків і 52 випадки смерті. Wizz Air скорочує свої рейси в Італію з 11 березня до 2 квітня.
Київ повинен отримати рейси в Абу-Дабі, столицію Об’єднаних Арабських Еміратів, зі створенням цієї осені Wizz Air Абу-Дабі. На новому літаку Airbus A321neo нова дисконтна авіакомпанія буде базуватися в міжнародному аеропорту Абу-Дабі. Нині є рейси між Київським Борисполем і двома аеропортами в Еміратах — Дубаї і Шарджою. Wizz Air, що базується в Будапешті, виконує рейси з київського аеропорту Сікорського в 30 міст ЄС.
Авіакомпанія Windrose Airlines має намір позиціонувати себе як провідного вітчизняного авіаперевізника всередині України протягом наступних 18 місяців. Місткістю 72 пасажири, внутрішні літаки літатимуть з Києва Бориспіль до восьми міст: Дніпро, Івано-Франківськ, Харків, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв, Одеса і Запоріжжя. Крім того, Windrose буде літати в міста ЄС: Берлін, Бухарест, Бургас, Любляну, Софію і Загреб. Крім того, Windrose планує додати в свій парк два літакаи A320/321, повідомив генеральний директор компанії Володимир Каменчук Центру транспортних стратегій. Вважається, що авіакомпанія контролюється Ігорем Коломойським, авіакомпанія виконує чартери до Єгипту, Греції, Італії та Туреччини.
“Українська асоціація китаєзнавців” запрошує взяти участь у XVIII Міжнародній науковій конференції “Китайська цивілізація: традиції та суч читати далі...
Місце проведення: Новий міжнародний експоцентр у Шанхаї (Зал №1-№5 та W5) Дата проведення: 5-7 грудня 2024 року Шанхайська Міжнародна виставка електроен читати далі...
Штучний інтелект (ШІ) справляє глибокий вплив на діловий світ, створюючи революцію та переосмислюючи усталені темпи роботи. Очікується, що трансфо читати далі...
Профіль виставки: Місце проведення: Національний конференц-центр і виставковий центр, м. Шанхай, Китай Дата проведення: з 19 по 21 листопада 2024 року 500+ читати далі...
Про Експортну виставку транспортних засобів на новій енергії (ЕВТЗНЕ) Зосереджуючись на індустрії транспортних засобів на новій енергії, ЕВТЗНЕ2024 читати далі...
24 січня 2025 року в приміщенні Генерального консульства України в Гуанчжоу відбулися переговори генерального консула України Сергія Капузо з керів читати далі...
20 січня 2025 року за ініціативи китайської сторони відбулася повторна зустріч генерального консула України в Гуанчжоу Сергія Капузо з керівництвом читати далі...
15 січня 2024 року генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду провінції Гуандун взяв участь у 14-му засіданні 3- читати далі...
21 січня на прохання китайської сторони директор НІСД Олександр Богомолов провів зустріч з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Кита читати далі...
Сьогодні Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Ма Шенкунь зробив перший візит до мистецького вишу України – Національної музичної акад читати далі...
Напишіть відгук