Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Як зміна зелених тарифів погіршує інвестиційний клімат України

    2020-03-03

    • Іноземні інвестори вітрової та сонячної енергетики попереджають, що Україна ризикує міжнародним арбітражем і відтоком іноземних інвесторів. Уряд заднім числом урізує «зелені тарифи», що робить введення в експлуатацію енергостанцій залежним від уряду і накладає піврічні затримки для підключення до поновлюваних джерел енергії. «Україна оприлюднила плани щодо скорочення зворотної ставки FIT», — говорить стаття в журналі PV про скорочення пільгових тарифів.
    • Один іноземний інвестор в сонячну енергію говорить UBN, що запропоноване урядом зниження тарифу на сонячну енергію на 25% в поєднанні з 200-денним періодом відключення електроенергії може скоротити його доходи на 40%. «Україна збирається зробити те, що буде дуже негативно сприйнято інвестиційним співтовариством і дуже небезпечно для її зусиль із залучення прямих іноземних інвестицій для стимулювання економіки», — пише він по електронній пошті з Лондона. «Ситуація дуже серйозна, і, незважаючи на всі зусилля галузі, уряд не бажає шукати компроміс, а навпаки, з кожною ітерацією робить свою позицію більш жорсткою».
    • Падіння інтересу іноземного інвестора через запропоноване Міненерго зниження тарифів, було очевидне минулого тижня на енергетичній конференції Adam Smith в Києві. Пропонується знизити тарифи вітряної на 10%, а сонячної — на 15-25%,  залежно від розміру станції. «Я просто вражений оптимізмом, який нині існує у Міністерства енергетики, Укренерго та інших», — вигукнув Нарек Арутюнян, засновник і генеральний директор Rengy Development, розробника сонячної енергії у Вірменії, Казахстані та Україні. «Кажуть, що зараз ми створимо умови для інвестицій і до нас прийдуть інвестори. Коли ті ж інвестори, які зараз увійшли в працюючу систему, не знають, що з ними буде через 6 місяців?».
    • Олександр Паращій з Concord Capital попереджає про конфлікт: «Хоча ініціатива щодо зниження пільгових тарифів не виглядає сприятливою для інвесторів у зелену енергію, вона виглядає як вимушений крок з боку уряду, з огляду на, що зелені тарифи в Україні дуже високі. Високі показники вносять спотворення в оптовий ринок, тому цілком ймовірно, що ініціатива міністерства буде підтримана законодавцями. Також ми бачимо, що це буде не остання спроба зниження зелених ставок в Україні».
    • У зв’язку з тим, що ціни на газ в ЄС перебувають на найнижчому рівні за останні чотири роки, українські домогосподарства отримають рахунки за газ в лютому, які майже на 40% нижче рівня минулого року, заявив прем’єр-міністр Гончарук у понеділок. Надлишок газу в Європі — результат м’якої зими, запуску нових заводів СПГ і загрози коронавірусу, що скорочує споживання в Китаї. Гончарук сказав: «Це сталося завдяки прекрасній погоді».
    • Після п’яти років роботи, на цьому тижні Україна запускає віртуальний зворотний потік природного газу зі Словаччиною, головним вузлом для газу, що виходить з України в ЄС. В межах цієї системи російський газ поставляється користувачам у східній і центральній частині України, а потім український оператор трубопроводу доповнює різницю газом, закачуваним зі сховищ у Західній Україні. Ця система економії стала можливою два місяці тому з підписанням нового газового контракту з Газпромом, говорить генеральний директор оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон. Віртуальний зворотний потік почався місяць тому з Польщею. Ця система повинна бути створена з Угорщиною цієї весни, пише Макогон у Facebook.
    • У зв’язку з більш низькими внутрішніми процентними ставками, в цьому році масштабна програма дорожнього будівництва вартістю $4,6 млрд отримує все більше коштів від кредитів державних банків — заявив у понеділок прем’єр-міністр Гончарук після зустрічі з міністрами фінансів та економіки і керівництвом центрального банку «Додаткові 19,3 мільярда гривень ($785 млн) за більш низькою відсотковою ставкою — в основному з державних банків», це більше якісних доріг в Україні — сказав він. Очікується, що на додачу до кредитів державне дорожнє агентство «Укравтодор» розмістить єврооблігації на суму не менше $200 млн.
    • На цьому тижні уряд України розпочинає мовлення російською та українською мовами в Криму і на ділянках Донбасу, контрольованих Росією. Канал, з назвою  «Дім», продовжує тему: «Україна — наш дім». У понеділок Юлія Островська, тимчасовий директор нового каналу, повідомила журналістам у Києві, що близько половини жителів контрольованих Росією районів не мають доступу до українського телебачення. Чотири провідних українських медіа-групи — 1+1, StarLightMedia, Україна та Інтер — представляють свій «найпреміальніший розважальний контент».
    • Запуск почнеться після того, як в п’ятницю ці медіа-групи домовилися пропонувати свої трансляції в окуповані райони в незашифрованому вигляді. Нові ініціативи, спрямовані на те, щоб зламати московський контроль над ЗМІ, з’явилися після того, як в минулому році USAID допоміг оплатити установку 13 радіомовних вишок вздовж двох контрольних ліній. За радянських часів Москва саджала в тюрми людей за те, що вони слухали «Голос Америки». СРСР з різним ступенем успіху в електронному вигляді глушив трансляції із Заходу.
    • MIPIM, яку часто називають найбільшою в світі міжнародною виставкою нерухомості, відкладається через побоювання, пов’язані з коронавірусом. Очікується, що в Каннах візьмуть участь 20 тис. осіб, а тепер виставку перенесено з 10 березня на 2-5 червня. Близько 100 українських експонентів, ріелторів і державних чиновників планували взяти участь. З цієї ж причини Швейцарсько-український форум, який повинен був початися в той же день в швейцарському Берні, був перенесений на 22 вересня.
    • Коронавірус може коштувати китайським авіакомпаніям $15 млрд протягом травня, згідно з оцінками китайських ЗМІ, цитує Інтерфакс-Україна. Cathay Pacific з Гонконгу просить 80% своїх 32 тис. співробітників по черзі брати тритижневу неоплачувану відпустку. Китайський коронавірус обходиться європейському туристичному бізнесу в 1 млрд євро на місяць. Про це заявив французький лідер індустрії Тьєррі Бретон на французькому BFM TV.
    • Поки що рівень подорожей по Україні здається не постраждав. У львівському аеропорту пасажиропотік за січень і лютий склав 303 200, що на 29% більше, ніж за перші два місяці минулого року.
    • МАУ не планує скорочувати рейси в Італію. Тільки кілька пасажирів просили відшкодування або відстрочку подорожі, повідомляє сторінка авіакомпанії в Facebook. Північна Італія — це гаряча точка коронавірусу в Європі, в якій зареєстровано 1 835 випадків і 52 випадки смерті. Wizz Air скорочує свої рейси в Італію з 11 березня до 2 квітня.
    • Київ повинен отримати рейси в Абу-Дабі, столицію Об’єднаних Арабських Еміратів, зі створенням цієї осені Wizz Air Абу-Дабі. На новому літаку Airbus A321neo нова дисконтна авіакомпанія буде базуватися в міжнародному аеропорту Абу-Дабі. Нині є рейси між Київським Борисполем і двома аеропортами в Еміратах — Дубаї і Шарджою. Wizz Air, що базується в Будапешті, виконує рейси з київського аеропорту Сікорського в 30 міст ЄС.
    • Авіакомпанія Windrose Airlines має намір позиціонувати себе як провідного вітчизняного авіаперевізника всередині України протягом наступних 18 місяців. Місткістю 72 пасажири, внутрішні літаки літатимуть з Києва Бориспіль до восьми міст: Дніпро, Івано-Франківськ, Харків, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв, Одеса і Запоріжжя. Крім того, Windrose буде літати в міста ЄС: Берлін, Бухарест, Бургас, Любляну, Софію і Загреб. Крім того, Windrose планує додати в свій парк два літакаи A320/321, повідомив генеральний директор компанії Володимир Каменчук Центру транспортних стратегій. Вважається, що авіакомпанія контролюється Ігорем Коломойським, авіакомпанія виконує чартери до Єгипту, Греції, Італії та Туреччини.

     

    “НВ Бізнес разом з UBN”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *