Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ВВП Китаю виріс на 4.9% в третьому кварталі

  2021-10-19

  ВВП Китаю виріс на 4.9% в третьому кварталі 2021 року, про що повідомило Національне бюро статистики КНР. Попередні розрахунки показують, що ВВП за перші три квартали склав близько 82,31 трлн юанів, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 9,8%.

  Середній темп зростання за два роки склав 5,2%, що на 0,1 процентного пункту нижче середнього показника темпів зростання за два роки.

  Перший квартал показав зростання на 18,3% в річному численні при середньому дворічному зростанні на 5,0%, у другому кварталі – 7,9% в річному обчисленні (при середньому зростанні за два роки на 5,5%), в третьому кварталі – 4,9% в річному обчисленні (при середньому зростанні за два роки на 4,9%).

  Після публікації економічних даних у другому кварталі багато установ прогнозували, що темпи економічного зростання в третьому впадуть приблизно до 6% в річному численні, а в четвертому – впадуть до 5%.

  Темпи зростання ВВП Китаю в третьому кварталі впали до 4,9% в річному численні. Крім впливу різкого зростання світових цін на сировинні товари і уповільнення відновлення міжнародного попиту, це також було пов’язано з поширенням епідемії коронавірусу в Китаї та погодними умовами в деяких районах в липні й серпні. У вересні на економічних показниках позначилися нестача вугілля і електроенергії, обмеження потужності виробництва.

  З цієї причини деякі установи знизили свої прогнози економічного зростання в третьому кварталі приблизно до 5%. У вересні індекс ділової активності у виробничому секторі Китаю (PMI) склав 49,6%, випавши за межі економічного діапазону, який вже передбачав зниження промислового зростання у вересні.

  Нагадаємо, що індекс цін виробників в Китаї рекордно виріс у вересні на 10,7%.

  ВВП Китаю виріс на 4.9% в третьому кварталі

   

  Посилання на джерело

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *