Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Виручка трьох найбільших світових нафтогазових компаній за 2019 рік

  2021-09-07

  Найбільші світові нафтогазові компанії відчувають безпрецедентні потрясіння через історичне падіння цін на видобувну нафту та обвал світового попиту, спричинений пандемією COVID-19 у 2020 році.

  Список лідерів нафтогазових компаній у 2020 році з виручкою за 2019 рік за даними Offshore Technology. Китайські компанії продовжують домінувати в цій галузі: Sinopec очолює список з виручкою в $424 млрд, за нею China National Petroleum Corp — $396 млрд і PetroChina – $360 млрд.

  Sinopec, є державною китайською нафтовою компанією, що базується в Пекіні. Компанія значно розширила свої активи, за допомогою дослідження і буріння свердловин в Африці.

  Sinopec нещодавно виявила родовище нафти і газу в китайській провінції Сіньцзян. Очікується, що воно забезпечить 5% потреб Пекіна нафти і газу. Китай є рекордсменом з імпорту нафти і природного газу, відповідно розглядає розвідку внутрішніх джерел енергії як питання національної безпеки.

  Shunbei є стратегічною перлиною в портфелі Sinopec за видобутком. Родовище було відкрито у 2016 році. Видобуток сирої нафти на родовищі підскочила майже на 30% протягом 2020 року до 1 мільйона тонн. Крім того, видобуток природного газу збільшилася на 32% до 350 мільйонів кубометрів.

  Виручка держкорпорації China National Petroleum Corp (CNPC) 396 млрд доларів у 2019 році, склала на 1,2% більше, ніж у 2018 році.

  У 2019 компанія запустила багатогранну систему досліджень і розробок (НДДКР) і домоглася прогресу у своїх науково-дослідних і технологічних ініціативах, що охоплюють сфери розвідки і видобутку, нафтосервісних послуг, нафтопереробки і нафтохімії. Компанія зробила відкриття у басейнах Джунгар, Ордос, Тарим і Сичуань в Китаї і збільшила видобуток нафти і газу на 2,64% і 8,89% відповідно.

  CNPC вирішила скоротити свої витрати на 2020 рік і зосередитися на поліпшенні координації ланцюжка поставок і проведенні ринкових реформ.

  Виручка PetroChina виросла на 6% р/р, що значною мірою сприяло збільшенню обсягу продажів нафтогазових продуктів, яке компенсувало зниження цін на нафтогазові продукти. На маркетинговий сегмент компанії довелося 73,5% виручки.

  Ключові проекти, які почали працювати у 2019 році, включають етап 2.2 проекту в Чаді і етап III проекту Halfaya в Іраку, а також протягом року була завершена реконструкція нафтохімічного заводу Huabei.

  Виручка трьох найбільших світових нафтогазових компаній за 2019 рік

   

  “Offshore Technology”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.