Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Виручка трьох найбільших світових нафтогазових компаній за 2019 рік

  2021-09-07

  Найбільші світові нафтогазові компанії відчувають безпрецедентні потрясіння через історичне падіння цін на видобувну нафту та обвал світового попиту, спричинений пандемією COVID-19 у 2020 році.

  Список лідерів нафтогазових компаній у 2020 році з виручкою за 2019 рік за даними Offshore Technology. Китайські компанії продовжують домінувати в цій галузі: Sinopec очолює список з виручкою в $424 млрд, за нею China National Petroleum Corp — $396 млрд і PetroChina – $360 млрд.

  Sinopec, є державною китайською нафтовою компанією, що базується в Пекіні. Компанія значно розширила свої активи, за допомогою дослідження і буріння свердловин в Африці.

  Sinopec нещодавно виявила родовище нафти і газу в китайській провінції Сіньцзян. Очікується, що воно забезпечить 5% потреб Пекіна нафти і газу. Китай є рекордсменом з імпорту нафти і природного газу, відповідно розглядає розвідку внутрішніх джерел енергії як питання національної безпеки.

  Shunbei є стратегічною перлиною в портфелі Sinopec за видобутком. Родовище було відкрито у 2016 році. Видобуток сирої нафти на родовищі підскочила майже на 30% протягом 2020 року до 1 мільйона тонн. Крім того, видобуток природного газу збільшилася на 32% до 350 мільйонів кубометрів.

  Виручка держкорпорації China National Petroleum Corp (CNPC) 396 млрд доларів у 2019 році, склала на 1,2% більше, ніж у 2018 році.

  У 2019 компанія запустила багатогранну систему досліджень і розробок (НДДКР) і домоглася прогресу у своїх науково-дослідних і технологічних ініціативах, що охоплюють сфери розвідки і видобутку, нафтосервісних послуг, нафтопереробки і нафтохімії. Компанія зробила відкриття у басейнах Джунгар, Ордос, Тарим і Сичуань в Китаї і збільшила видобуток нафти і газу на 2,64% і 8,89% відповідно.

  CNPC вирішила скоротити свої витрати на 2020 рік і зосередитися на поліпшенні координації ланцюжка поставок і проведенні ринкових реформ.

  Виручка PetroChina виросла на 6% р/р, що значною мірою сприяло збільшенню обсягу продажів нафтогазових продуктів, яке компенсувало зниження цін на нафтогазові продукти. На маркетинговий сегмент компанії довелося 73,5% виручки.

  Ключові проекти, які почали працювати у 2019 році, включають етап 2.2 проекту в Чаді і етап III проекту Halfaya в Іраку, а також протягом року була завершена реконструкція нафтохімічного заводу Huabei.

  Виручка трьох найбільших світових нафтогазових компаній за 2019 рік

   

  “Offshore Technology”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *