Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Відновлення економічного зростання Китаю стане благом для світу у 2023 році

  2023-02-02

  Розвиток Китаю у 2023 році буде фактором, що сприятиме стабільності і зростанню глобальної економіки, а також захистом від глобальної рецесії. Таку думку висловлює Лю Гуаньюань, уповноважений Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки в спеціальному адміністративному районі Гонконг, у своїй статті у South China Morning Post.

  У 2022 році ВВП Китаю зріс на 3%, що є кращим показником, ніж у багатьох інших великих економіках, і вперше показник ВВП піднявся вище позначки в 120 трильйонів юанів (17,8 трильйона доларів США), в той час, як економіка країни протягом минулого року переживала складні ситуації, що пов’язані з пандемією Covid-19 та геополітичною напругою.

  У 2023 році в економіці Китаю буде спостерігатися значне покращення, оскільки зростання, що було досягнуто з великими труднощами минулого року, продемонструвало стійкість більшу, ніж очікувалося. Завдяки сильним позитивним сигналам на китайському ринку, а також у політиці Китаю за останні тижні, підкреслюється роль країни і як фактора стабільності, так і локомотиву світової економіки.

  Відкриття кордонів Китаю підігріло оптимізм щодо глобального зростання. Семиденне святкування китайського традиційного нового року призвело до того, що відкладений попит на подорожі в країні вивільнився, як в країні, так і закордоном можна було побачити величезну кількість китайських туристів. Протягом тижня було здійснено 308 млн. поїздок в середині країни, що складає майже 90%від показника 2019 року, року до до початку пандемії.

  Оскільки проблеми з інфляцією на розвинених ринках стають все більшими, поширеною стає думка, що економічне зростання Китаю буде головним захистом від ризику глобальної економічної рецесії.

  Організація Об’єднаних Націй прогнозує, що китайська економіка сприятиме регіональному зростанню в 2023 році з темпом зростання в 4,8 відсотка. Міжнародний валютний фонд підвищив прогноз зростання Китаю до 5,2 відсотка і заявив, що країна може стати найбільшим рушієм глобального зростання цього року. Іноземні фірми, такі як Morgan Stanley і Goldman Sachs, оптимістично налаштовані щодо економіки Китаю, підвищили свій прогноз зростання до понад 5 відсотків.

  На початку 2023 року керівники 21 китайської компанії висловили свою довіру до економіки Китаю. Іноземні підприємства також зберігають оптимізм щодо майбутнього Китаю. Відповідно до результатів опитування, проведеного у грудні Радою Китаю з сприяння міжнародній торгівлі, зі 160 іноземних компаній і торгових палат 99,4% заявили, що вони впевнені у розвитку економіки Китаю в 2023 році, а 98,7% відзначили, що мають наміри зберегти та розширити свої інвестиції у Китаї.

  Відновлення економічного зростання Китаю стане благом для світу у 2023 році

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *