Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Валютні резерви Китаю перевищили 3,2 трлн доларів

  2011-10-17

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Станом на кінець вересня цього року загальний обсяг валютних резервів КНР, не враховуючи Спеціальних адміністративних районів Гонконг і Макао, досяг $3 трлн 201,7 млрд. За цим показником Китай залишається світовим лідером. Такі дані опублікував 14 жовтня Народний банк Китаю, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  За даними Центробанку, валютні резерви Китаю збільшилися в третьому кварталі на $4,2 мільярда. Аналітики прогнозували більше зростання – в середньому на $107,5 мільярда в третьому кварталі, до $3,305 трильйона. Велика частина резервів номінована у доларах США, зокрема, в облігації Держрезерву США вкладено $1 трлн 173,5 млрд (станом на кінець липня).

  Визнаючи, що девальвація долара, зниження суверенного кредитного рейтингу Сполучених Штатів, слабке економічне відновлення країни створюють загрозу інвестуванню в боргові папери США, китайські економісти поки що, як і раніше, вважають, що долар все ще є оптимальним вибором ринку. Частину своїх валютних резервів Пекін номінує в євро, однак єдина європейська валюта наразі ще більш нестійка, ніж долар. Не дуже надійним вкладенням є і єна, хоча в структурі валютних резервів КНР частка японської валюти досить висока.

  Регулятор також повідомив у п’ятницю, що китайські банки надали у вересні нові кредити на загальну суму 470,0 мільярда юанів, що на 78,5 млрд юанів менше, ніж місяцем раніше, тоді як прогноз був на 532,5 мільярда юанів. Частка невиплачених кредитів в юанях на кінець вересня виросла на 15,9% в річному обчисленні. Річне зростання грошової маси M2 сповільнилося у вересні до 13,0 відсотка з 13,5 відсотка в серпні.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *