Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  УКРАЇНА ЗНАЙШЛА БАГАТШОГО ДРУГА, НІЖ США, ЄС І РФ

  2010-01-08

  КИЇВ, 8 січня. Інтереси української зовнішньої політики далі не можуть обмежуватися трикутником Вашингтон – Брюссель – Москва. Так кандидат у президенти України Сергій Тігіпко прокоментував інформацію про те, що за підсумками 2009 року за обсягом експорту Китай вперше випередив Німеччину, ставши найбільшим експортером у світі, повідомляє прес-служба політика.

  На думку провідних економістів, у поточному році ця тенденція щодо Китаю збережеться. За прогнозом МВФ, в 2010 році КНР за розміром ВВП випередить Японію і стане другою за величиною економікою світу після США. «Перспективи української промисловості лежать у площині боротьби за китайський ринок і співпраці з китайськими компаніями. КНР – це вже не тільки «світовий складальний цех», але й великий інвестор», – підкреслив Тігіпко.

  «Постійний профіцит торгового балансу народжує надлишок валюти, яку китайці все активніше вкладають за кордоном. Не використовувати це джерело коштів для оновлення інфраструктури та виробничої бази було б великою помилкою. Тим більше що західні кредити та інвестиції навряд чи найближчим часом потечуть на Україну такою річкою, як у 2006-2008 роках», – заявив політик.

  Він відзначив, що в останні п’ять років керівництво країни повністю ігнорувало китайський напрям зовнішньої політики. Вітчизняним компаніям доводилося самостійно боротися за цей висококонкурентний ринок.

  «Пекін не виставляє політичних умов для економічної співпраці, але у традиції китайських чиновників – мати справу з тими, хто виявляє до них інтерес і повагу. П’ять років без обміну візитами на вищому політичному рівні – це пролом в українських позиціях у діалозі з КНР, який непросто буде заповнити », – зазначив кандидат у президенти України.

  Як повідомлялося, в 2009 році Китай обійшов Німеччину за обсягом експорту і став найбільшим світовим експортером. У перші 11 місяців 2009 року експорт Китаю склав $ 1,07 трлн, хоча і скоротився з-за слабкого попиту на китайські товари за кордоном. Експорт Німеччини, найбільшої економіки ЄС, скоротився до $ 1,05 трлн (734,6 млрд євро).

  Згідно зі статистикою Всесвітньої торгової організації, Китай вперше зумів обійти за обсягом експорту Німеччини в першому півріччі 2009 року. КНР вивезла товарів у січні-червні на $ 521,7 млрд, а Німеччина – на 521,6 млрд.

  Додамо, що 4 січня святкувалася 18-та річниця двосторонніх відносин Китаю і України. «Протягом 18 років співробітництва практично кожен рік Китай виділяє матеріальну допомогу Україні в розмірі від 20 до 30 млн. юанів. Ця допомога безоплатно. У цьому році на Україні вибухнула епідемія грипу A1H1, і в цей час Китай виділив додаткову допомогу Україні в розмірі 3,5 млн. юанів. Ця допомога надавалася у вигляді різних медикаментів та засобів для боротьби з епідемією. Також міська адміністрація міста Ухань в Китаї виділила матеріальну допомогу Києву у розмірі 500 тис. юанів, оскільки це місто є містом-побратимом, – зазначив надзвичайний і повноважний посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжоу Лі.

  www.rosbalt.ru

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *