Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  УКРАЇНА І КИТАЙ ЗАЙНЯЛИ ЧЕТВЕРТЕ МІСЦЕ ЗА КІЛЬКІСТЮ ЗАПУСКІВ РАКЕТ

  2010-01-21

  Україна поділяє з Китаєм четверте місце за кількістю запусків ракет в 2009 р., повідомляє Національне космічне агентство України (НКАУ). Носії української розробки стартували шість разів. Всі пуски завершилися успішно.

  Зокрема, 30 січня 2009 р. з російського космодрому Плесецьк в Архангельській області стартувала ракета-носій «Циклон-3» з космічним апаратом «Коронас-Фотон» для досліджень Сонця. 26 лютого з космодрому Байконур відбувся пуск ракети-носія «Зеніт-3SLБ» за програмою «Наземний старт» компанії «Міжнародні космічні послуги» (SIS) з канадським космічним апаратом Telstar 11N.

  20 квітня 2009 компанія Sea Launch запустила з плавучої платформи італійський космічний апарат Sicral-1B за допомогою ракети-носія «Зеніт-3SL». А 22 червня з Байконура відбувся успішний пуск ракети-носія «Зеніт-3SLБ» за програмою «Наземний старт» з малазійським космічним апаратом Measat-1R. Через місяць з Байконура проведений пуск конверсійної ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту шість космічних апаратів ОАЕ, Великобританії, Іспанії і США. А 30 листопада з Байконура відбувся успішний пуск ракети-носія «Зеніт-3SLБ» за програмою «Наземний старт» з американським космічним апаратом Intelsat-15.

  У минулому 2009 р. з 16 зарубіжних космодромів стартували 78 ракет-носіїв космічного призначення: 74 пуску були успішними, один пуск частково-успішним, три – аварійними. Число запущених в 2009 ракет-носіїв збільшилася в порівнянні з попереднім роком на дев’ять.

  У минулому році на навколоземну орбіту було виведено 123 космічних апарата, що на 19 більше, ніж у 2008 р. Російські носії успішно стартували 27 разів. З 24 пусків американських ракет 23 були вдалими. Всі сім пусків французьких ракет пройшли без інцидентів.

  www.gigamir.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *