2020-09-01
Країни поступово починають відновлюватися від наслідків пандемії і нарощують темпи промислового виробництва. Деякі повертаються до докризових показників, інші — перевищують їх. В Єврозоні промвиробництво у травні зросло на рекордні 12,4%. Індія, один з трьох найбільших виробників сталі в світі, в червні виробила на 17,7% сталі більше в порівнянні з попереднім місяцем.
Бізнеси серйозно замислюються про те, щоб змінити ключові локації своїх виробництв і перенести їх з Китаю в інші регіони, аби знизити ризики і скоротити час на доставку своєї продукції — каже підприємець.
Україна має потенціал для того, щоб стати виробничим майданчиком, затребуваним на міжнародному ринку.
Для того, щоб Україна могла стати запитаним виробничим майданчиком, передусім, необхідно перейти від сервісного бізнесу до виробничого. Так, як це роблять в Європі. До того ж, тривалий час Україна інвестувала в аграрну сферу, компенсувала процентну ставку, тому агропромисловий комплекс зараз — лідер з розвитку.
Сільське господарство і видобувна промисловість займають 57% нашої економіки, а тому сировинна більше, ніж на половину. Тому задля процвітання України, варто створювати продукцію з доданою вартістю, яка буде затребувана на світовому ринку. Наприклад, в 90-х ми були першими з експорту насіння, то зараз Україна посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії. Отже, як висновок треба скорочувати вивезення сировини і виробляти готові товари і продукцію.
Залучення інвестицій, створення підприємств і робочих місць — лише частина необхідних заходів, аджетакож потрібно інвестувати в освіту. Коли підприємства будуть відкриті, виникне питання кваліфікованих кадрів і досвідчених співробітників.
На прикладі багатьох країн, розвиток індустріальних парків сприяє економічному зростанню. Через виробництво в ці країни приходить іноземний капітал. Тому Україні теж варто приділити увагу розвитку цього напряму. Серед 40 офіційно зареєстрованих в Україні, системну роботу з інвесторами проводять лише 10 парків. У США і Китаї налічують приблизно 400 індустріальних парків. Ці інвестиції згодом повертаються до місцевих бюджетів у формі податків на заробітні плати, нерухомість, у регіон приходять інвестори, зростає ділова активність і купівельна спроможність населення. Це в першу чергу, дає поштовх розвитку малого і середнього бізнесу.
Важливо розуміти, що тільки в комплексі ці кроки здатні перетворити Україну в передовий виробничий майданчик.
“НВ”
Напишіть відгук