Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Україна, як виробничий хаб для Європи

  2020-09-01

  Країни поступово починають відновлюватися від наслідків пандемії і нарощують темпи промислового виробництва. Деякі повертаються до докризових показників, інші — перевищують їх. В Єврозоні промвиробництво у травні зросло на рекордні 12,4%. Індія, один з трьох найбільших виробників сталі в світі, в червні виробила на 17,7% сталі більше в порівнянні з попереднім місяцем.

  Бізнеси серйозно замислюються про те, щоб змінити ключові локації своїх виробництв і перенести їх з Китаю в інші регіони, аби знизити ризики і скоротити час на доставку своєї продукції — каже підприємець.

  Україна має потенціал для того, щоб стати виробничим майданчиком, затребуваним на міжнародному ринку.

  • Сировинна ресурсна база.
  • Спільні кордони з країнами ЄС і хороше транспортне сполучення, що дозволяє скоротити швидкість і вартість транспортування не тільки сировини, а й готової продукції.
  • Конкурентний ринок висококваліфікованої робочої сили зі знанням англійської мови. Щорічно в Україні випускається 130 тис. студентів інженерних факультетів.
  • У країни підписано 16 угод про Зону вільної торгівлі з 45 країнами, включно з ЄС.
  • Середньомісячна заробітня плата українців у промисловості значно нижча, ніж у багатьох країнах: Китаї, Таїланді, Індії, В’єтнамі, Індонезії, Румунії, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччині.
  • Ставки основних податків нижчі або на рівні країн Центральної та Східної Європи.
  • Можливість компенсації 50% ЄСВ протягом 12 місяців щодо новостворених робочих місць.

  Для того, щоб Україна могла стати запитаним виробничим майданчиком, передусім, необхідно перейти від сервісного бізнесу до виробничого. Так, як це роблять в Європі. До того ж, тривалий час Україна інвестувала в аграрну сферу, компенсувала процентну ставку, тому агропромисловий комплекс зараз — лідер з розвитку.

  Сільське господарство і видобувна промисловість займають 57% нашої економіки, а тому сировинна більше, ніж на половину. Тому задля процвітання України, варто створювати продукцію з доданою вартістю, яка буде затребувана на світовому ринку. Наприклад, в 90-х ми були першими з експорту насіння, то зараз Україна посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії. Отже, як висновок треба скорочувати вивезення сировини і виробляти готові товари і продукцію.

  Залучення інвестицій, створення підприємств і робочих місць — лише частина необхідних заходів, аджетакож потрібно інвестувати в освіту. Коли підприємства будуть відкриті, виникне питання кваліфікованих кадрів і досвідчених співробітників.

  На прикладі багатьох країн, розвиток індустріальних парків сприяє економічному зростанню. Через виробництво в ці країни приходить іноземний капітал. Тому Україні теж варто приділити увагу розвитку цього напряму. Серед 40 офіційно зареєстрованих в Україні, системну роботу з інвесторами проводять лише 10 парків. У США і Китаї налічують приблизно 400 індустріальних парків. Ці інвестиції згодом повертаються до місцевих бюджетів у формі податків на заробітні плати, нерухомість, у регіон приходять інвестори, зростає ділова активність і купівельна спроможність населення. Це в першу чергу, дає поштовх розвитку малого і середнього бізнесу.

  Важливо розуміти, що тільки в комплексі ці кроки здатні перетворити Україну в передовий виробничий майданчик.

   

  “НВ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *