Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  У Moody’s Analytics прогнозують рецесію у разі відсутності угоди між Китаєм і США

  2019-04-02

  Провідні аналітики вважають, що торгова війна наддержав впритул наблизила рецесію світової економіки.

  Взаємини США і Китаю з великою ймовірністю можуть вплинути на світову економіку. Більш того, якщо США і Китай не досягнуть торгової угоди протягом трьох місяців, заявив CNBC старший економіст Moody’s Analytics Марк Занді, то світова економіка “з високою вірогідністю” впаде в рецесію.

  “Ділові настрої в усьому світі надзвичайно крихкі”, — сказав економіст. За його словами, недавнє опитування, проведене Moody’s, показало, що довіра серед компаній була найслабшою з моменту закінчення фінансової кризи десять років тому, повідомляє діловий портал Капітал.

  “Бізнес дійсно на межі, і я думаю, що це через цю торгову війну. І якщо вона не буде припинена в найближчі два-три місяці, я думаю, що глобальна рецесія дуже ймовірна”, — заявив Занді.

  Якщо переговори між США і Китаєм зірвуться і закінчаться без торгової угоди, це може ще більше нашкодити діловим настроям і підштовхнути компанії до скорочення найму. Коли це станеться, безробіття збільшиться і споживачі втратять віру в економіку, пояснив Занді.

  “Різниця між зростаючою економікою і рецесією полягає у вірі — вірі в те, що з економікою все буде в порядку. І якщо ви втратите віру, ніякі центральні банки не повернуть це. Це рецесія”, — підкреслив Занді.

  Як відомо, восьмий раунд торговельних переговорів щодо усунення торговельних суперечностей пройшов в Пекіні 28-29 березня.

  Учасники переговорів у ході консультацій обговорили деталі тексту двосторонньої угоди і домоглися нового прогресу. Переговори на високому рівні продовжаться на цьому тижні у Вашингтоні.

  Ще один ризик, з яким стикається світова економіка, — це можливість виходу Великобританії з Європейського союзу без угоди. Занді сказав, що його “дуже суб’єктивне припущення полягає в тому, що ймовірність “жорсткого” Brexit висока: економіст оцінює її як один до трьох.

  “У разі Brexit без правочину, звичайно, економіка Великобританії і економіка ЄС будуть в рецесії, і я думаю, що інша частина світової економіки буде недалека від цього”, — зазначив він.

  Активність на фабриках в більшій частині Європи і Азії ослабла, оскільки торговельна війна між США і Китаєм і уповільнення попиту торкнулися виробництва в багатьох країнах. Серія індексів в основному показала зниження або уповільнення виробничої активності по всьому світу, передає Reuters.

   

  “Дзеркало тижня”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *