Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  У 2011 РОЦІ КИТАЙ ПОСИЛИТЬ МОНЕТАРНУ ПОЛІТИКУ В КРАЇНІ

  2010-12-06

  Керівництво Комуністичної партії Китаю вирішило, що в Піднебесній 2011 рік пройде під знаком посилення монетарної політики. Як повідомляє агентство Сіньхуа, політбюро ЦК КПК на чолі з генеральним секретарем Ху Цзіньтао за підсумками засідання вирішило перейти в наступному році “від досить вільної до стриманої” монетарної політики. Особливість політичної системи Китаю полягає в тому, що партійні рішення стають основою для корекції економічного курсу країни.

  За словами аналітика RBS Брайана Джексона, зроблена заява є найбільш серйозним сигналом про посилення контролю у фінансовій сфері КНР. Основні побоювання Пекіна пов’язані з можливим перегрівом економіки, в тому числі через надлишкове кредитування таких галузей, як будівництво, зростання фондового ринку та інфляцію.

  Так, у жовтні нинішнього року зростання споживчих цін у країні досягло 4,4%, перевищивши встановлену владою планку в 3%. При цьому процентна ставка за річними банківськими депозитами складає всього 2,5%.
  У зв’язку з цим, все більша кількість китайців вкладають готівкові кошти в нерухомість, акції й золото.

  За прогнозом західних експертів в 2011 році інфляційний тиск на китайську економіку зросте, а до червня наступного року зростання споживчих цін у країні прискориться до 6%, що для китайської економіки є вкрай високим показником. Так, уряд Китаю вже почав приймати превентивні заходи.

  Як повідомлялося, наприкінці жовтня Центробанк Китаю вперше з початку глобальної економічної кризи підняв банківські облікові ставки (в тому числі основну – до 5,56%), а в листопаді підвищив обсяги обов’язкових резервів для провідних банків країни.

  Незважаючи на те, що офіційно не повідомляється, які саме зміни у монетарній політиці відбудуться в 2011 році, експерти вважають, що влада зменшить обсяги кредитування економіки і продовжить піднімати облікові ставки.

  Так, згідно з прогнозом швейцарського UBS, в 2011 році обсяг кредитування економіки КНР з боку провідних банків знизиться з 7,5 трлн юанів до 7 трлн юанів ($ 1,05 трлн).
  У свою чергу, в Credit Suisse вважають, що обсяг кредитів може скоротиться навіть до 5 трлн юанів. Між тим, аналітики банку Standard Chartered вважають, що уряд Китаю в наступному році буде вимушений ще чотири рази підвищувати основну облікову ставку на 25 п.п., а також чотири-п’ять разів збільшувати на 50 п.п. обов’язкові резерви для місцевих банків. За їх підрахунками, обсяг кредитування складе 6-7 трлн юанів, однак якщо інфляція перевищить 5%, цей параметр може бути скоректовано у бік зменшення.

  У дослідженні Standard Chartered йдеться, що влада КНР піде на подальше зміцнення обмінного курсу юаня, зокрема, щодо долара китайська валюта в майбутньому році зміцниться на 6%.
  Нагадаємо, глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке вважає, що штучно занижений курс китайської валюти (юаня) завдає шкоди не тільки американському експорту, а й самій економіці Піднебесної, оскільки перешкоджає проведенню владою країни власної грошово-кредитної політики.

  Так, в інтерв’ю американському телеканалу CBS Бернанке закликав владу Китаю продовжити політику підвищення валютного курсу юаня, оскільки в іншому випадку КНР “доведеться проводити ту ж політику, що і США”.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *