Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Становище китайських акцій

  2020-07-14

  Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону 14 липня закрилися в основному зі зниженням, оскільки глобальні випадки коронавірусу перевищили 13 мільйонів. “Вірус залишається громадським ворогом номер один”, – підкреслив Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус на брифінгу в Женеві.

  Відновлення напруженості у відносинах між США і Китаєм також послабило настрої інвесторів, оскільки Білий дім відхилив майже всі претензії Китаю в Південно-Китайському морі. Також адміністрація Трампа планує незабаром відмовитися від угоди 2013 року, між аудиторськими органами США і Китаю, повідомив високопоставлений представник Держдепартаменту.

  Китайські акції знизилися, через зростання числа підтверджених випадків захворювання коронавірусом, а також зростання напруженості у відносинах між США і Китаєм затьмарили обнадійливі економічні дані.

  За даними Головного митного управління, в червні експорт Китаю несподівано виріс на 0,5% в річному обчисленні, в той час як економісти прогнозували щорічне падіння на -1,5%.

  Аналогічним чином, імпорт збільшувався на 2,7% в рік, не виправдовуючи очікування зниження на -10%. Позитивне сальдо торгового балансу склало $46,42 млрд євро проти $62,9 млрд у травні. В юанях експорт виріс на 4,3% в річному обчисленні, а імпорт в червні виріс на 6,2%.

  Варто відзначити той факт, що на тому тижні китайські акції росли 8 днів поспіль. Китайські фондові індекси виросли за підсумками восьмої сесії поспіль у четвер завдяки вливанням ліквідності, стимулюючим заходам та ентузіазму роздрібних інвесторів.

  За даними Інвестинг, індекс Shanghai Composite виріс на 1,39% до 3.450,59 пункту, максимальної позначки з лютого 2018 року. Останній раз індикатор ріс протягом восьми сесій поспіль в січні 2018 року. Індекс “блакитних фішок” CSI300 додав 1,4% до 4.840,77 пункту, обновивши рекорд з червня 2015 року. Субіндекс фінансового сектора опустився на 0,04%, сектор споживчих товарів додав 1,56%, індекс нерухомості виріс на 1,54%, а сектор охорони здоров’я зріс на 3,18%. Індекс стартапів ChiNext Composite виріс на 3,99%.

  Виросли найбільше акції: Xining Special Steel Co Ltd – 10,09%; Shanghai Sanmao Enterprise Group Co Ltd – 10,07%; CRED Holding Co Ltd – 10,07%.

  Китай продовжує стимулювати економіку, а також закликає інвесторів вкладатися в китайські акції.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *