Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Стабільне відновлення народного господарства Китаю — показники за листопад

  2020-12-23

  Економічні показники Китаю в листопаді, опубліковані Державним статистичним управлінням КНР 15 грудня, демонструють стабільне відновлення народного господарства країни.

  Згідно з даними Держстату, додана вартість промисловості Китаю, важливий економічний індикатор, зросла на 7% у річному обчисленні в листопаді 2020 року. Темпи зростання даного показника виявилися на 0,1% вище, ніж у жовтні поточного року. У листопаді індекс ділової активності у сфері послуг виріс на 8%, що на 0,6% вище жовтневих показників. За перші 10 місяців 2020 року прибуток великих промислових підприємств Китаю зріс на 0,7% у річному вираженні до 5,01 трлн юанів. Тоді як за той самий період доходи провідних компаній послуг виросли на 0,3% у річному обчисленні.

  Коментуючи показники китайської економіки в листопаді, представник Державного статистичного управління КНР Фу Лінхуей зазначив: «Зростання було зафіксоване в більшості галузей промисловості, особливо у виробництві обладнання і обробці споживчих товарів. Разом з цим у семи індустріях послуг теж відзначили помітне зростання».

  У листопаді обсяг роздрібної торгівлі споживчими товарами в Китаї виріс на 5% у порівнянні з тим самим місяцем минулого року. У перші 11 місяців цього року інвестиції в основні фонди Китаю зросли на 2,6% у річному обчисленні. При цьому темпи зростання показника були на 0,8% вищими, ніж у перші десять місяців, зокрема, інвестиції з боку приватного сектора зросли на 0,2%. У листопаді зовнішньоторговельний обіг Китаю виріс на 7,8% у річному обчисленні.

  За словами Фу Лінхуея, вищевказані дані показують, що тенденція стабільного відновлення національної економіки зміцнюється і триває.

  Крім того, рівень безробіття в китайських містах і селищах у листопаді був на 0,1% нижчим, ніж у жовтні. Ціни на продукти харчування впали на 2% у річному обчисленні у листопаді, зокрема, ціни на свинину впали на 12,5% у порівнянні з тим самим місяцем минулого року.

  Разом зі стійким відновленням економіки очікується активне зростання китайської економіки загалом за підсумками року, сказав Фу Лінхуей: «Головні економічні показники у листопаді демонструють, що темпи зростання в четвертому кварталі виявляться швидшими, ніж у третьому кварталі. Китай може стати єдиною економікою, яка здійснить позитивний економічний ріст у 2020 році серед провідних світових економік».

   

  “CRI”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *