Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    США і Китай прискорюють переговори по яловичині – угода можлива до початку червня

    2017-05-25

    Переговори про відновлення експорту американської яловичини в Китай розвиваються швидкими темпами, і остаточні дані повинні з’явитися до початку червня, як заявили в п’ятницю в міністерстві сільського господарства США (USDA), що дозволяє фермерам США змагатися за ринок, який був втрачений Бразилією. США і Китай прискорюють переговори по яловичині – угода можлива до початку червня.

    Американським власникам ранчо доведеться пройти перевірки щодо використання стимулюючих зростання ліків при виробництві худоби, призначеного для експорту в Китай, і зареєструвати всі пересування тварин, повідомляє USDA.

    Обидві сторони ведуть переговори про досягнення граничного терміну укладення угоди, щоб поставки почалися до середини липня.

    Завершення технічних деталей на початку червня має означати, що компанії-виробники яловичини, такі як Tyson Foods Inc і Cargill Inc, зможуть підписувати контракти з китайськими покупцями відповідно до встановленого терміну, повідомляє Міністерство сільського господарства США.

    Китай заборонив американську яловичину в 2003 році після того, як в США було виявлено коров’ячий сказ. Попередні спроби Вашингтона знову відкрити найдинамічніший у світі ринок яловичини закінчилися невдачею. Але зараз швидкий прогрес останніх переговорів породжує надії американських фермерів на відновлення доступу до китайського ринку.

    «Обидві сторони відчувають нагальну необхідність домогтися цього в найкоротші термін», – сказав Джо Шуле, представник Федерації експорту м’яса США.

    Терміни нової угоди дозволять американським виробникам отримати максимальну вигоду від експорту, оскільки Бразилія, світовий експортер яловичини, бореться зі скандалами в м’ясному секторі, а один з головних конкурентів США, Австралія, страждає від посухи, яка шкодить виробництву, кажуть аналітики.

    У минулому році на частку Китаю припадало майже одна третина експорту бразильської м’ясної продукції на суму 13,9 млрд. дол. США. Але в березні Пекін ненадовго заборонив бразильський імпорт після того, як бразильська поліція звинуватила інспекторів в отриманні хабарів за надання сертифікатів на неякісне м’ясо.

    Скандал навколо безпеки харчових продуктів вдарив по експорту яловичини в Бразилії, який впав на 24,6% до 378 мільйонів доларів в квітні з березня, за даними промислової групи Abiec, яка представляє м’ясопереробні заводи, на які припадає близько 90% експорту Бразилії.

    «Це дуже вдалий час для США, щоб активізувати експорт до Китаю», – зазначає Деррелл Пив, сільськогосподарський економіст з Університету штату Оклахома.

    Китайський апетит до яловичини виріс завдяки зростаючому середнього класу. За даними Міністерства сільського господарства США, в 2003 році імпорт яловичини в Китай склав всього 15 мільйонів доларів або 12 000 тонн, але зараз показники зросли в рази.

    Бразильські експортери сподіваються, що китайська торговельна угода з Вашингтоном не заподіє великих неприємностей бразильським м’ясним компаніям, тому що американські експортери будуть орієнтуватися на іншу категорію клієнтів, які віддають перевагу дорожчим продуктам, відзначають експерти Abrafrigo, асоціації, що представляє інтереси дрібних м’ясних компаній Бразилії.

    Щоб відновити торгівлю з США, Пекін в принципі прийняв пропозицію США, яка вимагатиме від виробників документально фіксувати місця, де худоба, що експортується в Китай, народжується і забивається, повідомив представник Міністерства сільського господарства США. При цьому система буде менш обтяжливою, ніж відстеження великої рогатої худоби протягом усього його життя. Зараз американські виробники відстежують переміщення менше 20% худоби країни.

    Згідно з іншим запропонованим правилом, американська яловичина, експортована в Китай, повинна пройти тести, які показують, що вона вільна від залишку ряду препаратів, що стимулюють ріст тварин, відомих як бета-агоністи.

    За даними Міністерства сільського господарства США, з США до Китаю постачатиметься лише та яловичина, яка буде вироблятися з великої рогатої худоби віком до 30 місяців.

    “УкрАгроКонсалтинг”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *