Кеннет Рогофф, професор економіки Гарвардського університету, колишній головний економіст Міжнародного валютного фонду аналізує майбутнє китайської економіки, пише НВ.
Економічне зростання Китаю сповільнювалося багато років, але останнім часом спад прискорився. На 20-му з’їзді Комуністичної партії Китаю, який надав президентові Сі Цзіньпіну безпрецедентний третій термін на посаді генерального секретаря, також відбулися перестановки в керівництві, унаслідок яких технократи, орієнтовані на ринок, були замінені прихильникам Сі, що порушило питання щодо планів Китаю стосовно своєї хиткої економіки. Зрештою, надмірний державний контроль є перевіреним і надійним рецептом для того, щоб зав’язнути в пастці середнього доходу, якої китайські лідери давно зареклися уникати.
Запаморочливі темпи державних інвестицій у нерухомість та інфраструктуру — китайська стратегія стимулювання — призвели до зниження прибутку, а уповільнення економічного зростання передбачає неминуче падіння цін на житло й офіси. Це особливо актуально щодо невеликих, бідніших і менш розвинених міст, на котрі разом припадає понад 60% ВВП Китаю. Ціни на житло в так званих китайських містах третього та четвертого рівня за останні два роки впали приблизно на 15−20%. Найімовірніше, далі буде якась форма стійкого фінансового застою. Але навіть якщо це не зовсім схоже на банківську кризу в західному стилі, супутнє падіння обсягів кредитування однак стримуватиме зростання.
Ураховуючи зовнішні та внутрішні перешкоди, з якими стикається Китай, прогноз Міжнародного валютного фонду про те, що 2023 року економіка зросте на 4,4% після очікуваного зростання у 3,2% цього року, видається оптимістичним. Урядова стратегія боротьби з технологічними компаніями та підприємцями у сфері освіти за одночасної підтримки спонсорованих державою інвестиційних проєктів більше схожа на інструмент контролю, ніж на розумну економічну стратегію, яка могла б наблизити Китай до того, щоб стати економікою з високим рівнем доходу.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук