Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг Китаю «A+»

  2022-12-20

  Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг Китаю на рівні «A+» зі стабільним прогнозом.

  Розглядаючи перспективи розвитку економіки Китаю, агентство визначає такі моменти:

  Значна кредитна потужність Китаю поступово підривається тривалим періодом підвищеного бюджетного дефіциту, зростанням рівня боргу та економічною нестабільністю, навіть тоді, коли такі сфери, як зовнішні фінанси, залишаються стабільними. Ці явища частково є наслідком пандемії Covid-19, але також відображають збільшення частоти різких змін політики або збоїв у сфері охорони здоров’я та регулювання підприємств, спричинених політикою, що сприяли підвищенню економічної невизначеності та поставили під сумнів стабільність бізнес-середовища, вважають у Fitch Ratings.

  Fitch вважає, що існує достатня ймовірність того, що багато з цих кредитних негативних тенденцій стабілізуються протягом наступних періодів, оскільки поперердні заходи стосовно Covid-19 будуть скасовані, а також відновиться нормальна економічна діяльність. Однак, відхід від «нульової толерантності до Covid-19» все ще перебуває на початковій стадії, і варто буде спостерігати, як відреагує макроекономічна політика та інші заходи протягом цього критичного перехідного періоду.

  Fitch прогнозує, що економіка Китаю у 2023 році зросте на 4,1% порівняно з 2,8% у 2022 році. Відсутність медичних обмежень, ймовірно, буде підтримувати споживання з середини 2023 року після початкового періоду нестабільності. Однак уповільнення світового зростання вже тисне на зовнішній попит: експорт у листопаді впав на 9% ВВП. Водночас не очікується стійкого відновлення в секторі нерухомості, доки забудовники не відновлять доступ до фінансування, а також не відбудуться суттєві покращення настроїв серед покупців житла.

  Агенство Fitch очікує, що загальний державний борг зросте до 56% ВВП до кінця 2023 року, різко підвищившись порівняно з рівнем боргу в 38,5% у 2019 році, і наблизиться до поточного середнього рівня «А» у 60%. Надалі базові прогнози агентства передбачають, що державний борг перевищить 60% у 2026 році, виходячи з припущень, що включають поступове скорочення первинного дефіциту до 3% та зростання ВВП на 4,5%. Тим не менш, Fitch бачить можливі негативні ризики в цьому сценарії, оскільки зниження податків, що постійно проводиться з 2018 року, звузило базу доходів.

  Ключова роль Китаю у світовій торгівлі та виробництві забезпечила економіці та зовнішнім фінансам відносний ступінь міцності та стійкості, що є рідкістю серед суверенних держав з рейтингом Fitch. Дані МВФ свідчать про те, що частка Китаю у світовому експорті зросла на 2 пункти з початку пандемії. Тим часом прогнозується, що профіцит досягне 2,2% ВВП у 2022 році, що є максимумом за останні вісім років, і збільшиться з 1,8% у 2021 році.

  Розвиток політичних пріоритетів: 20-й партійний з’їзд, який завершився цієї осені, підкреслив подальшу централізацію політичної влади та прийняття рішень під керівництвом Генерального секретаря Сі Цзіньпіна, що призведе до значних змін в економічному керівництві. На думку Fitch, в останні роки реформи, спрямовані на підвищення середньострокового зростання та конкурентоспроможності, сповільнилися. Тим часом неекономічні пріоритети, схоже, набувають більшого значення, іноді сприяючи різким змінам політики, які підірвали впевненість бізнесу та посилили економічну нестабільність.

  Геополітична напруженість: розбіжності між Китаєм і США стосуються економічної та торгової практики, а також чутливих сфер, таких як національна безпека та права людини. Для багатьох таких питань шлях до їхнього врегулювання або вирішення виглядає довгим. Різкий розрив китайсько-американських економічних зв’язків спричинить глобальний шок пропозиції катастрофічних масштабів, хоча такий сценарій виходить за межі очікувань Fitch. За відсутності такого конфлікту очікується, що відокремлення буде повільним, складним і зіткнеться з опором зацікавлених сторін.

  Рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг Китаю «A+»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *