Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  НАЗВАНИЙ НАЙБІЛЬШИЙ СПОЖИВАЧ ЕНЕРГІЇ У СВІТІ

  2010-07-20

   

  Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) опублікувало доповідь зі споживання енергоносіїв, з якої випливає, що найбільшим споживачем енергії за підсумками минулого 2009 року став Китай.

  Так, згідно з даними відомства, піднебесна за минулий рік спожила 2,252 млрд т нафтового еквівалента (вугілля, нафти, газу та електроенергії), випередивши лідера минулих років США приблизно на 4%. При цьому МЕА в своїй доповіді зазначає, що представлені дані мають попередній характер, проте сформувався в них тренд цілком очевидний.

  Так, у 2000 році США споживали енергії вдвічі більше, ніж КНР. Проте всього за 10 років Китай наздогнав і перегнав Сполучені Штати за цим показником.

  Експерти МЕА вважають, що вихід Китаю на перше місце з енергоспоживання трапився раніше, ніж це прогнозували фахівці. У МЕА це пов’язують з успіхами США з впровадження енергозберігаючих технологій, тоді як Китай не особливо в цьому досяг успіху.

  Примітно, що сам Китай від такого почесного титулу відмовляється, стверджуючи, що не можна цілком покладатися на дані МЕА.

  Зокрема, на думку представника китайського Національного управління з енергетики Чжоу Сяна, цифри МЕА зі споживання енергії в країні завищені і не заслуговують великої довіри. При цьому власних оцінок споживання енергоносіїв у КНР він не навів.

  “Ми вважаємо, що МЕА не до кінця розуміє ситуацію в Китаї, зокрема зусилля, що докладаються для енергозбереження, скорочення шкідливих викидів і розробки нових альтернативних джерел енергії”, – заявив він.

  Чжоу Сян наголосив, що саме в Китаї найшвидшими темпами у світі зростає вітрова енергетика, будується найбільше атомних станцій, найширше використовується сонячна енергія для нагріву води, а також найбільш розвинена гідроенергетика.

  Нагадаємо, що Китай в останні роки планомірно претендує на те, щоб в економічному плані вийти на перше місце у світі. ВВП КНР приростає високими темпами, країна міцно зайняла третє місце за обсягами економіки (після США і Японії) і поступово відбирає титули зі словосполученням “найбільший у світі” у своїх суперників.

  Як повідомлялося, темпи зростання китайської економіки в II кварталі цього року склали 10,3% у річному вирахуванні. Темпи зростання промвиробництва в червні склали 13,7%, а за підсумками травня промвиробництво в КНР зросло на 16,5%. При цьому темпи зростання інфляції знизилися в червні до 2,9% у річному вирахуванні. За підсумками травня зростання споживчих цін у Китаї було зафіксоване на рівні 3,1%.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *