Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Найбільші ризики 2023 року: “Росія-ізгой” та “Максимальний Сі Цзіньпін”

  2023-01-05

  Консалтінгова компанія з політичних ризиків Eurasia Group опублікувала звіт, в якому проаналізувала найголовніші ризики, перед якими опиниться світ у 2023 році, повідомляє Nikkei Asia.

  Згідно з цим звітом, двома головними ризиками для світу у 2023 році є перетворення Росії на «найнебезпечнішу державу-ізгоя у світі» та «практично необмежений» контроль президента Сі Цзіньпіна над владою в Китаї.

  «Принижена Росія перетвориться з глобального гравця на найнебезпечнішу державу-ізгоя у світі, вона буде серйозною загрозою безпеці Європи, Сполучених Штатів тощо».

  Президент Володимир Путін очікував швидкої перемоги в Україні, але через 11 місяців після початку вторгнення спостерігається мало ознак того, що конфлікт наближається до кінця.

  Eurasia Group попереджає, що, Росія, що мало втрачатиме від подальшої ізоляції та протидії західних країн, і яка зіштовхується із сильним внутрішнім тиском аби продемонструвати силу, «розвернеться до асиметричної війни проти Заходу, щоб зашкодити та послабити єдність НАТО».

  Eurasia Group також стверджує, що від Москви очікується посилення ядерного шантажу. «Погрози Путіна стануть більш явними; він, швидше за все, перемістить тактичну ядерну зброю ближче до України. І сповістить про це», ‒ йдеться у звіті. «Ми можемо спостерігати підвищення рівня готовності ядерного арсеналу Росії».

  Другим найбільшим ризиком, згідно з Eurasia Group, є «Максимальний Сі» — та влада, яку отримав Сі Цзіньпін після обрання Генеральним секретарем на третій термін на 20-му з’їзді Комуністичної партії Китаю в жовтні.

  «Залишилося небагато можливостей стримувати його, немає незгодних голосів, що оскаржували б його погляди, — попереджає група, — здатність Сі Цзіньпіна робити великі помилки також неперевершена».

  «Останнього разу, коли китайський лідер мав стільки повноважень, щоб проводити таку помилкову політику, то результатом був широкомасштабний голод, економічна руйнація та смерть. Хоча зараз нова культурна революція або “великий стрибок” малоймовірні, враховуючи розмір освіченого міського середнього класу Китаю. Консолідація влади Сі Цзіньпіном цього року поверне Китай принаймні на кілька кроків назад».

  У звіті йдеться, що вибух нових інфекцій, на фоні пом’якшення політики нульового COVID-19, є ознакою помилок, які Сі Цзіньпін вже зробив.

  «Відмова Сі Цзіньпіна від запропонованих  високоякісних вакцин іноземного виробництва в поєднанні з низьким рівнем вакцинації навіть вакцинами місцевого виробництва зробили населення Китаю більш уразливим», — йдеться у звіті Eurasia.

  У зовнішній політиці націоналістичні погляди та наполегливий стиль Сі будуть визначати відносини Пекіну зі світом. «Дипломатія «воїна-вовка», буде посилюватися, оскільки дипломати направлятимуть сміливу риторику Сі Цзіньпіна, і часто на шкоду ефективній взаємодії», – попереджає звіт.

  Найбільші ризики 2023 року: "Росія-ізгой" та "Максимальний Сі Цзіньпін"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *