Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Лідером по IPO в першому кварталі ц.р. став Китай, – аналітики

  2010-04-11

  Більше 60% з 267 IPO у першому кварталі 2010 р. проведені компаніями з Азії, а лідером за кількістю первинних розміщень став Китай. Про це сказано у звіті Ernst&Young.

  Загальна сума лістингів за перший квартал ц.р. – 53,2 млрд дол. Для порівняння – за аналогічний період 2009 р. ця сума склала 1,4 млрд дол. при 52 лістингах. “Частіше за інших на початку цього року виходили на фондові ринки азіатські компанії (166 угод на 35,1 млрд дол.), з 20 найбільших IPO, дев’ять були здійснені в Азії (Китай, Японія, Південна Корея). Китай зберіг світове лідерство: місцеві компанії провели за три місяці 109 розміщень (більше 41% від загальної кількості у світі), в ході яких було залучено 19,4 млрд дол. (37% сумарного обсягу коштів)”, – зазначено у звіті.

  За словами аналітика Avanko Capital Анни Аралової, активність на ринку IPO материкового Китаю, в першу чергу на Шанхайській фондовій біржі, обумовлена політикою, що проводиться місцевими регуляторами після кризи. Зокрема, в червні минулого року Пекін зняв тимчасовий мораторій на проведення IPO і вніс низку змін до правил розміщення. Крім того, керівництво країни активно стимулювало реальну економіку, що безпосередньо вплинуло і на фондовий ринок.

  Найбільшим первинним публічним розміщенням акцій за дворічний період у першому кварталі став лістинг компанії Dai-ichi Life Insurance, яка в березні в ході розміщення на Токійській фондовій біржі залучила 11 млрд дол. У першому кварталі 2010 р. відзначено пожвавлення і на основних європейських ринках Лондона, Парижа і Франкфурта. Всього в Європі за цей період було проведено 39 IPO – рекордна кількість за час з другого кварталу 2008 р. Їх загальна сума склала 8 млрд дол., що на 71% більше, ніж у першому кварталі 2009 р., і на 21% більше, ніж у четвертому кварталі минулого року.

  А американський ринок ще не оговтався від кризи. Загальна вартість 25 IPO, проведених американськими компаніями, склав 4,2 млрд дол., при цьому і число, і вартість лістингів виявилися нижчими, ніж в останньому кварталі 2009 р.

  “За нашими прогнозами, у другому кварталі висока активність угод IPO збережеться на ринках Азії, США та Європи. Сьогодні емітенти вичікують підходящий момент для проведення лістингу, щоб забезпечити оптимальну вартість акцій”, – сказав віце-президент Ernst&Young Global Грегорі Еріксен.

  www.rbc.ua

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *