Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китайський ринок може стати порятунком для експорту українського ріпаку – експерти

  2011-11-24

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Валерій Барський

  У цьому сезоні китайці збільшать імпорт ріпаку на 41%, до 1,8 млн т. З огляду на труднощі вітчизняних виробників зі збутом цієї культури в ЄС, можна припустити, що китайський попит стане порятунком. Таку думку висловлюють аналітики “ПроАгро”, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  “Національний інформаційний центр Китаю з питань зерна і масел прогнозує, що в 2011-2012 маркетинговому році країна імпортує 1,8 млн т ріпаку, що більше поставок минулого сезону на 41%”, – зазначають експерти і пояснюють таке завзяття нарощуванням переробних потужностей.

  Справа в тому, що компанія COFCO Co. Ltd, найбільший зернотрейдер Китаю, запустила чотири заводи з переробки ріпаку і наразилася на нестачу сировини. Їх сумарна потужність становить 3 млн т на рік. Відтак, очевидно, китайські власті вирішили дати “зелене світло” імпорту, щоб підприємства не простоювали. Китай давно є одним з найбільших у світі імпортерів олійних.

  Нагадаємо, Україна щороку виробляє близько 1,5 млн т ріпаку, з яких не менше 1,3 млн т надходить на експорт. Статистика посівів говорить про те, що ріпак постраждав від осінньої посухи так само, як і пшениця. Отже, врожаю-2012 з ріпаку варто очікувати менше обсягів сезону 2011/12 – 1,4 млн т, прогнозують фахівці.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *