Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  КИТАЙСЬКИЙ ФОНДОВИЙ РИНОК ЗВАЛИВСЯ ПІСЛЯ ЖОРСТКОСТІ ПОЛІТИКИ

  2011-01-17

  Акції в Китаї подешевшали на 3% після підвищення резервних вимог до банків в минулу п’ятницю для боротьби з інфляцією і на тлі чуток про введення податку на власність у Шанхаї.

  У лідерах обвалу опинилися акції забудовників і банків, а зведений індекс Шанхайської фондової біржі Shanghai Composite Index впав до 2.704,5 пункту, опустившись сильно нижче ковзної середньої 125 днів на рівні 2.779 пунктів. Минулого тижня індекс втратив 1,7% через очікування жорсткості грошово-кредитної політики в Піднебесній.

  У п’ятницю Китай вже сьомий раз з початку 2010 року підвищив норми резервування для банків у спробі приборкати інфляцію, через що економіка країни втратить близько 360 млрд. юанів ($ 55 млрд.).
  Мер Шанхая сказав у неділю, що одне з головних завдань міста в цьому році – підготуватися до пробного введення податку на майно для боротьби зі спекулятивними інвестиціями в житло.
  Акції найбільшого кредитора ICBC подешевшали на 2,8%, тоді як котирування найбільшого ріелтора з представлених на біржі – China Vanke, обрушилися на 7%. Також просіли акції сировинного сектора: Zijin Mining в мінусі на 3,9%, Jiangxi Copper – мінус 4%.

  Зведений індекс Гонконгської фондової біржі просів на 0,52% до 24.156,97 пункту, слідуючи за ринком Китаю. Падіння в Гонконгу, у лідерах якого виявилися акції китайських банків, обмежило підйом котирувань місцевих ріелторів завдяки прогнозам високого обсягу орендної плати за офісні приміщення в Гонконзі.

  Акції Whampoa, що належить найбагатшій людині в Азії Лі Ка-Шину, зросли на 2,4%, Wharf Holdings набрала 1,7%.

  Основний індекс Токійської фондової біржі розгубив набрані позиції в понеділок, оскільки інвестори зафіксували прибуток в акції, що раніше подорожчали на тлі падіння фондового ринку Китаю після жорсткості монетарної політики.

  Однак оптимістичний настрій на ринку зберігся, тому що звіт JPMorgan, який перевищив прогнози, підвищив очікування аналогічних новин від інших американських банків на цьому тижні, включаючи Citigroup і Goldman Sachs. За підсумками дня індекс Nikkei додав 0,04% до 10.502,86 пункту.

  Зведений індекс Сеульської фондової біржі Korea Composite Stock Price Index (KOSPI) завершив понеділок зниженням на 0,39% до 2.099,85 пункту, так як зростання котирувань будівельних компаній і верфей було нівельовано здешевленням акцій сталеливарників і нафтопереробних заводів, включаючи POSCO і SK Innovation.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *