Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  КИТАЙСЬКИЙ БАНК перевершить CITIGROUP И GOLDMAN SACHS

  2010-07-07

  IPO китайського сельхозбанка Agricultural Bank of China просто не може не стати рекордним, вважають експерти: в іншому випадку влада Китаю ризикують втратити обличчя.
  Рекордне IPO китайського сільськогосподарського банку Agricultural Bank of China (AgBank) підтвердило для глобальних інвесторів зростання довіри до економіки Китаю. Поки європейські банки можуть тільки мріяти про притягнення такого обсягу капіталу, на який претендує Agricultural Bank of China.

  Старт розміщенню був даний напередодні в Гонконзі. Ціна акції встановлена ​​в 3,2 гонконгських долара (близько 0,41 долара США). У Шанхаї, де намічена друга частина подвійного первинного публічного розміщення (IPO) банку, ціна була встановлена ​​на рівні 2,68 юаня (0,39 долара США) – по верхній межі очікуваного діапазону. Про це повідомляє Dow Jones Newswires. Підсумкові параметри амбітного розміщення китайського банку будуть оголошені в цю п’ятницю.

  Крім того, як стало відомо Dow Jones, китайський сельхозбанк планує реалізувати частину гонконгських акцій роздрібним інвесторам з Японії. «Існує зростаючий інтерес на ці папери серед японських роздрібних інвесторів, так як вони сподіваються на китайську історію зростання», – заявив обізнане джерело.

  Зараз вся увага учасників ринку прикута до того, чи вдасться AgBank побити рекорд банку Industrial and Commercial Bank of China, якому в 2006 році, ще до кризи, вдалося залучити на IPO 21900000000 доларів. Є ризики, що AgBank не вдасться дотягнути до 23200000000 доларів, на які він націлився. «Він на шляху до найбільшого IPO в світі за цей рік, завдяки слабким настроям на ринках усередині країни і за кордоном. Але чи зможе він обігнати ICBC, доведеться дивитися, скільки акцій він випустить в підсумку », – заявив AFP аналітик Shanghai Securities Цай Цзюнь.

  Параметри IPO китайської кредитної організації говорять про те, що весь Agricultural Bank of China оцінений в 128 млрд доларів – це більше, ніж вартість, таких ринкових «монстрів», як Citigroup і Goldman Sachs, відзначає The New York Times.

  Протягом попередніх тижнів банк уже знизив первинні очікування з 30 млрд доларів через волатильність ринку і побоювань з приводу світової економіки. Третій за величиною активів банк Китаю, AgBank йде на розміщення, щоб заповнити капітал після фінансової кризи, пише Reuters.

  Однак на користь китайського сельхозбанка говорить те, що він активно працює на внутрішньому китайському ринку, в регіонах, які поки не торкнулася економічна бум країни, вказує аналітик Orient Securities Лін Цзінь. «AgBank має свої переваги в сільських районах Китаю, це відрізняє його від інших великих банків і робить акції більш привабливими для деяких інвесторів», – говорить Лін Цзінь.

  Втім, ця відмінна риса AgBank може і зіграти проти нього, вважають інші експерти. «Сільський банківський бізнес, в цілому, несе більш високі ризики в порівнянні з« міським »банківським бізнесом через відсутність необхідної застави, нестабільної зайнятості і відсутності кредитної історії у сільських клієнтів», – наводить видання MarketWatch міркування експертів Independent International Investment Research.

  Китайський уряд також активно сприяє тому, щоб первинне публічне розміщення паперів держбанку стало рекордним, нагадує головний керуючий гонконгського Fulbright Securities Френсіс Лунь. «Центральний уряд робить все можливе, щоб забезпечити успіх для цього IPO. Вони сповнені рішучості зробити гарне шоу. В іншому випадку вони ризикують втратити обличчя », – вважає експерт AFP.

  bfm.ru

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *