Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай запропонує Україні свої капітали?

  2010-02-26

  Китай включається в боротьбу за економічний потенціал України.
  Про це пише видання Le Temps, повідомляє InoPressa.

  «Очевидно, що в умовах, коли Україна схильна до важкої економічної та соціальної кризи, її традиційні партнери не в змозі задовольнити її фінансові потреби. У найближчому майбутньому справжньою новиною може стати зміцнення позицій Китаю», – наголошує видання.

  Китай нарощує вплив в Африці та Латинській Америці й також цікавиться європейською периферією, яка пропонує ґрунт для впровадження нових технологій, відзначає експерт французького Інституту політичних наук (Sciences Po) Флоран Парментьє.

  Для Китаю така експансія – це можливість експортувати свої ноу-хау в країни з найбільш дешевою інфраструктурою. Автор статті вважає, що незабаром після виборів Україні буде надано вигідний китайський кредит і відносини будуть розвиватися все активніше.

  «Крім того, якщо ЄС пропонує невеликі гроші, ставлячи при цьому ряд умов, то Китай пропонує більше та не вимагає натомість нічого, крім невизнання Тайваню. Права людини, природоохоронні й соціальні стандарти, «правильне» управління – йому немає діла до цього», – пише газета.

  Безсумнівно, що зростання присутності Китаю на Україні буде мати економічні й політичні наслідки, переконаний Парментьє.

  На його думку, це може призвести до «зміцнення системи, в якій економічні клани відіграють вирішальну роль у політичному житті країни».

  «Надання капіталів без будь-яких вимог позбавляє економічні еліти почуття відповідальності й скорочує число стимулів для проведення реформ, потенційно здатних завдати шкоди їхньому бізнесу», – підкреслює автор статті.

  У той же час фінансування конкретних проектів в умовах нерозвиненості інфраструктури в сусідніх країнах може виявитися ефективним.

  Проте, визнає видання, китайська політика на Україні може стати перешкодою для передачі європейського досвіду.

  www.epravda.com.ua

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *