Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай закликав замінити долар США новою резервною валютою

  2011-08-08

  Джерело: korrespondent.net

  Китай, найбільший кредитор США, обрушився з різкою критикою на американські влади в зв’язку з їх нездатністю запобігти падінню кредитного рейтингу і висловив упевненість, що світові потрібна інша резервна валюта, здатна замінити долар.

  Пройшли часи, коли США могли “кредитом забезпечити собі вихід з проблем, які вони самі і створюють, і в світі повинна бути нова резервна валюта, яка замінить долар”, повідомило агентство Синьхуа.

  Про необхідність нової резервної валюти неодноразово говорили і російська влада, пропонуючи як варіант російський рубль.

  Агентство S & P в п’ятницю, 5 серпня, вперше в історії погіршило оцінку боргових зобов’язань США, опустивши її з максимального рівня “ААА” на один щабель – до “АА +”. При цьому прогноз агентством було визначено як “негативний”, тобто аналітики не виключають і подальшого зниження рейтингу в найближчій перспективі.

  Китаю належать американські держпапери на $ 1,1 трлн. Загальний обсяг валютних резервів КНР перевищує $ 3,2 трлн, за оцінками експертів, близько 60-70% складають доларові активи.

  Реакція Індії на зниження рейтингу США також була негативною.

  Представники фінансових кіл двох найбільших партнерів США в Азії – Південної Кореї і Японії – відреагували на повідомлення про зниження кредитного рейтингу США досить спокійно.

  “Довіра до американських державних казначейських зобов’язаннях і ставлення до їхньої інвестиційної привабливості з нашого боку не зміниться в результаті цієї події”, – заявив AFP представник японської влади, що побажав залишитися неназваним.

  Японія є другим найбільшим кредитором США у світі.

  Високопоставлений представник Банку Кореї сказав, що в найближчому майбутньому він не очікує будь-якої помітної реакції ринків на звістку про зниження кредитного рейтингу США, зазначивши, що цей сценарій – один з декількох негативних, які розглядали ринкові аналітики.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *