Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай спотворює баланс світових перехідних запасів пшениці 2016/17

    2016-05-16

    Якщо відняти перехідні запаси китайської пшениці з світової загальної кількості, виявляється втрата 7 млн ​​тонн в річному обчисленні.

    Ринок очікував песимістичних новин про пшеницю від звіту про пропозицію та попит нового врожаю Міністерства сільського господарства США (USDA) у вівторок, але новини виявилися більш песимістичними, ніж будь-хто міг припустити.

    Однак баланс нової пшениці може бути трохи спотворений через Китай.

    USDA прогнозувало, що світові резерви пшениці підвищаться на рекордні 257 млн ​​тонн до кінця 2016/17 маркетингового року. Це число перевищує верхній рівень діапазону оцінок аналітиків і трейдерів на пару мільйонів тонн.

    Якщо прогноз підтвердиться, перехідні запаси пшениці наступного року будуть на 15 млн тонн більше запасів поточного року. Але якщо видалити зі списку Китай, глобальний баланс пшениці в новому сільськогосподарському році значно скорочується.

    Китай є найбільшим виробником пшениці в світі і, за прогнозами, збере врожай в 130 млн тонн в 2016/17 році, що дорівнює приблизно попередньому врожаю. На тлі ймовірного зниження внутрішнього використання запаси пшениці Китаю, як очікують, розростуться на 21,7 млн ​​тонн в рік до 118 млн тонн.

    Однак ця східноазіатська країна слабо бере участь в глобальній торгівлі пшеницею, склавши в середньому менш 4 млн тонн загального імпорту та експорту за останні 10 років. Так як Китай виробляв всю пшеницю, про яку просив останніми роками, його пшениця не є фактором на міжнародній торговельній площадці.

    Якщо відняти перехідні запаси китайської пшениці від світової загальної кількості, виявляється втрата 7 млн ​​тонн в річному численні. Цей метод також передбачає, що скориговані світові перехідні запаси пшениці 2016/17 будуть менше, ніж в 2014/15, 2011/12 і 2009/10 рр.

    На додаток до роздування світових запасів Китаєм зниження на 8 млн тонн світового виробництва пшениці і збільшення на 3 млн тонн споживання в рік дають вже зовсім мало надходжень до резерв пшениці на 2016/17 маркетинговий рік.

    За умови, що хороша погода дозволить закінчити збір врожаю в кінці наступного місяця, USDA навряд чи значно змінить прогнози по пшениці Китаю, якщо структура внутрішнього попиту раптово не зміниться. Але йому доведеться змінити політику, щоб виключити вплив китайських запасів на глобальний баланс в довгостроковій перспективі.

    Протягом минулого десятиліття Китай став сумно відомий своїм накопиченням запасів зернових, щоб стати самодостатнім. Ніяка інша країна свідомо не робить обсягів пшениці, що перевищують внутрішнє споживання і експорт, але Китай, за прогнозами, в 2016/17 році виробить на 18,5 млн тонн пшениці більше, ніж необхідно.

    Реформи зернової політики Китаю почалися в вересні минулого року, коли Пекін знизив інтервенційну ціну на кукурудзу. Пшениця і рис, дві головних зернових культури для країни, є єдиними зерновими, на які все ще встановлена ​​мінімальна закупівельна ціна.

    В кінці березня Пекін оголосив про закінчення своєї дорогої програми накопичення запасу кукурудзи, щоб скоротити великі запаси.

    Урожай пшениці-2017/18 здається далеким майбутнім, але в дійсності китайці почнуть її посів всього через п’ять місяців. Якщо реформа не запрацює на той час, у китайських фермерів, які вирощують пшеницю буде стимул “продовжувати в тому ж дусі”, і світові запаси пшениці можуть залишитися штучно роздутими мінімум до середини 2018 року.

    “УкрАгроКонсалт”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *