Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай повідомляє про зростання експорту на 6,1%

    2014-12-17

    У 2014 році на фоні поступового відновлення економіки в Єврозоні і при майже незмінному внутрішньому попиті на імпортні товари торговельний профіцит Китаю зріс в 1,5 рази в порівнянні з минулим роком. Експорт за 2014 рік виріс на 6,1%, імпорт – лише на 0,6%. Однак необхідно відзначити існуючу значну різницю між китайськими даними про експорт в Гонконг і гонконгськими показниками про імпорт з Китаю. За одинадцять місяців 2014 року накопичений обсяг розбіжностей даних склав $ 89 млрд.

    Частково розбіжності можуть бути пояснені різними методиками підрахунку та змінами курсів юаня і гонконгського долара, однак дуже ймовірно, що в Китаї тривають серйозні фальсифікації при оформленні експортних контрактів. За виключенням «сумнівних» даних, зростання експорту в 2014 році становило лише 2%, а, ймовірно, і того менше – залишилося дочекатися статистики з Гонконгу. Недостовірність цифр по експорту також викликає значні сумніви і щодо правдивості даних щодо зростання ВВП.

    У грудні обсяги кредитування в Китаї виросли на 13,6%, прискорившись з 13,4% у листопаді. Прискорення, ймовірно, було викликано пом’якшенням монетарної політики – всередині листопада Народний банк Китаю знизив ставку по кредиту з 6% до 5,6%. Невисока інфляція та уповільнення зростання економіки, як очікується, підштовхнуть НБК до нових пом’якшень грошово-кредитної політики в першій половині 2015 року. Це стосується не тільки процентних ставок, але і резервних вимог – зараз норма резервування для китайських банків коливається від 16,5% до 20% залежно від розміру банку та сфери його діяльності – міська чи сільська місцевість.

    На цьому тижні Статистичне бюро Китаю випустить дані по зростанню основних макропоказників і ВВП. Ми очікуємо, що зростання за підсумками 2014 складе 7,2-7,3%. Офіційний орієнтир на 2014 рік був встановлений китайським керівництвом на рівні 7,5%, але вже в третьому кварталі стало очевидно, що мета практично недосяжна.

    Webeconomy.ru

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *