Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай підвищив курс юаня до 17-річного максимуму

  2011-08-11

  Джерело: korrespondent.net

  Центробанк Китаю на тлі побоювань про запуск друкарського верстата в США і ризику розгону інфляції підвищив курс юаня до 17-річного максимуму.

  Згідно з даними Китайської валютної торгової системи, вранці 9 серпня юань зміцнився до 6,4170 юанів за долар.

  Як повідомляє Bloomberg, трохи раніше курс досягав 6,4120 юаня за долар, що стало найвищим показником з кінця 1993 року, коли Пекін зрівняв офіційні та ринкові обмінні курси.

  Як пояснює аналітик Bank of East Asia (Гонконг) Кенікс Лаі, заява Федеральної резервної системи США свідчить, що долар продовжуватиме зазнавати тиску.

  Крім того, Пекін має намір проводити політику щодо стримування інфляції, яка в липні досягла трирічного максимуму в 6,5% в річному вираженні.

  Як повідомляє Сіньхуа, в рамках цієї політики сьогодні ЦБ Китаю продав річні казначейські облігації на 2 млрд. юанів (близько 380 млн. доларів) з прибутковістю 3,49%.

  Очікується, що всього ЦБ країни скупить у найближчі два тижні на ринку 83 млрд. юанів у вигляді 28-денних угод про купівлю цінних паперів з подальшим викупом. У червні 2011 року обсяг міжнародних резервів Китаю досяг 3,2 трлн. доларів.

  Одночасно з купівлею іноземної валюти Пекіну доводиться скуповувати і власну.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *