Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай з 1-го серпня вводить нові правила для індексів цін на сировинні товари

  2021-06-18

  Китай вводить нові правила для індексів цін на сировинні товари і послуги в рамках зусиль щодо стримування коливань цін та підтримки стабільних цін на товарному ринку. Про це повідомила Національна комісія з питань розвитку і реформ (NDRC), передає Reuters.

  Нові правила наберуть чинності з 1 серпня і стандартизують складання індексів цін, а також прозорість й розкриття інформації.

  Нові правила передбачають, що постачальники індексів цін повинні бути незалежними від безпосередніх зацікавлених сторін на ринках товарів і послуг, які охоплюються індексом, а основна інформація постачальників індексів, план складання індексу та інша необхідна інформація повинні бути повністю розкриті.

  Згідно з положенням, влада може проводити перевірки відповідності та приймати дисциплінарні заходи за недотримання.

  Мен Вей, прессекретар NDRC, заявив на пресконференції в Пекіні, що нові заходи допоможуть забезпечити стабільні ціни на оптові товари та інші ключові товари і послуги, які будуть сприяти здоровому розвитку ринку індексів цін Китаю.

  Нова постанова з’явилася після того, як Національне управління з продовольства і стратегічних резервів оголосило в середу, 16-го червня, про плани випустити мідь, алюміній і цинк з національних резервів для збільшення пропозиції на ринку і підтримки стабільних цін на сировинні товари.

  «В залежності від ринкових змін ми також будемо працювати з відповідними сторонами над своєчасним випуском партій (резервів) протягом деякого часу, щоб збільшити пропозицію на ринку, знизити навантаження на підприємства і повернути ціни до нормальної ринкової», — сказав Мен Вей.

  Чжоу Маохуа, аналітик відділу фінансових ринків China Everbright Bank, сказав, що надмірна спекуляція була основною причиною зростання цін.

  «Китаю терміново потрібен індекс цін на сировинні товари і послуги з незалежною підготовкою, правилами наукового збору і прозорим розкриттям інформації», — додав Чжоу. «Індекс цін на товари і послуги є одним з важливих орієнтирів для інвесторів при прийнятті інвестиційних рішень. Завдяки новому регулюванню інвестори можуть поступово повернутися до раціональності, що допоможе стримувати необґрунтовані коливання цін на ринку і поліпшити ефективний розподіл ринкових ресурсів».

   

  “silkbridge”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *