Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай у 2021 році поступився США місцем найбільшого торгового партнера Індії

  2022-05-31

  Китай у 2021 році поступився позицією найбільшого торгового партнера Індії на користь США. Про це стало відомо із нових даних Міністерства торгівлі та промисловості Індії, пише South China Morning Post.

  Згідно з цими даними, обсяг товарної торгівлі між Індією та Китаєм досяг максимуму в 115,4 млрд доларів у 2021-22 фінансовому році, який закінчився у березні, що на 33,6% більше, ніж роком раніше. Проте його перевершила торгівля зі США, яка зросла на 48,3% – до 119,4 млрд доларів.

  Індійський імпорт з Китаю, в основному машин та електроніки, зріс на 44,4% до 94,2 млрд доларів, але експорт до Китаю зріс лише на 0,3% – до 21,3 млрд доларів.

  Навпаки, експорт Індії до США підскочив на 47,4% у порівнянні з минулим роком – до 76,11 млрд доларів, а імпорт зріс на 50% – до 43,31 млрд доларів.

  Минулого року Індія зафіксувала позитивне сальдо торговельного балансу зі США у розмірі 32,8 млрд доларів у порівнянні з дефіцитом у розмірі 72,9 млрд доларів з Китаєм.

  «Торгівля між Індією та США доповнює один одного, як видно з аутсорсингу IT-послуг із Кремнієвої долини», — сказав Хе Вейвен, колишній торговий радник Генерального консульства Китаю в Сан-Франциско. «Тенденція полягає в тому, що їхня торгова вартість перевершить торгівлю між Китаєм та Індією. Однак це набагато нижче, ніж торгівля між Китаєм та США».

  Він також додав, що Китаю слід зосередитись на усуненні слабких ланок усередині країни та врегулювати свої відносини з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

  Китай у 2021 році поступився США місцем найбільшого торгового партнера Індії

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *