Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Китай активізує співпрацю з Центральною Азією для забезпечення безпеки “Поясу і шляху”

  2021-05-28

  Китай активізує співпрацю з країнами Центральної Азії з питань безпеки ініціативи «Пояс і шлях». Це відбувається на тлі побоювань Пекіна з приводу можливого відродження тероризму в сусідньому Афганістані, після виведення Сполученими Штатами своїх військ з країни, пише South China Morning Post.

  Пекін побоюється, що це може створити загрозу його інфраструктурним проєктам в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» в регіоні, і що нестабільність в Афганістані може дати підстави для ісламського фундаменталізму, який перекинеться на переважно мусульманський регіон Китаю Сіньцзян, що межує з цією країною.

  В ході переговорів зі своїми центральноазіатськими колегами Міністр закордонних справ Китаю Ван І сказав, що вони повинні працювати разом, щоб придушити терористичні сили і запобігти транснаціональній злочинності, з метою створити «безпечний Шовковий шлях».

  «Ми повинні рішуче боротися з «трьома злими силами»[екстремізмом, тероризмом і сепаратизмом], включаючи Ісламський рух Східного Туркестану», — сказав Ван І Міністрам закордонних справ Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.

  «Ми повинні співпрацювати в запобіганні транснаціонально організованій злочинності, в питаннях контролю над наркотиками, мережевої безпеки, управління неурядовими організаціями, безпеки великомасштабних заходів, а також для захисту наших установ, персоналу й об’єктів для створення безпечного Шовкового шляху», — додав він.

  Два основних економічних коридори «Поясу і шляху», які включають особливі економічні зони, енергетичну і транспортну інфраструктуру, проходять через Центральну і Південну Азію. Коридор через Пакистан стратегічно важливий для Китаю, оскільки він забезпечує альтернативний маршрут для нафти і газу з Близького Сходу.

  Аналітики вважають, що після завершення виведення військ США і НАТО в Афганістані можуть виникнути нові заворушення, і це може вплинути на програми Китаю в регіоні.

  Ван Цзінь, науковий співробітник Інституту Чархара, аналітичного центру в Китаї, сказав, що проєкти в Центральній Азії можуть опинитися в НАЙбільшій небезпеці.

  Джерело: https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3133520/china-looks-central-asia-security-create-safe-silk-road?fbclid=IwAR2hi6oSPJo-TrSFk_XN6ct8TBeg9D_ozKtCDikahto1pSP_kwhLC8O3qAY

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.