Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Інвестиції в Україну в минулому році збільшилися на 35% – ООН

  2011-07-29

  Джерело: УКРІНФОРМ

  Приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в 2010 році зріс на 35%. Про це йдеться в доповіді про світові інвестиції, підготовленій Конференцією ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД). Як зазначають експерти ООН, таке збільшення сталося завдяки покращенню макроекономічної ситуації в Україні.

  Згідно з доповіддю, в цілому в регіоні СНД приплив прямих іноземних інвестицій у 2010 році дещо збільшився. Так, ПІІ в Російську Федерацію збільшилися на 13% – до 41 млрд доларів. У 2010 році скоротився приплив прямих іноземних інвестицій в Казахстан, хоча країна і залишається другим за величиною реципієнтом в регіоні. Ці три країни в 2010 році, як і раніше, займали перші три місця серед одержувачів ПІІ в регіоні, повідомляє Центр новин ООН.

  На відміну від СНД, в Південно-Східній Європі приплив ПІІ скорочується третій рік поспіль. Зниження у 2010 році становило 47% і було спричинене почасти млявими інвестиціями країн Європейського Союзу.

  У 2010 році приплив ПІІ до Європи знизився на 19% порівняно з 2009 роком. Більш похмурі економічні перспективи, зумовлені заходами жорсткої економії державних витрат, і криза суверенних боргів, що насувається, були основними чинниками, які стримували пожвавлення ПІІ. Зниження припливу ПІІ було також зареєстровано в Японії.

  ПІІ в Північній Америці зросли на 44%, сягнувши 252 млрд доларів.

  У 2010 році перше місце у списку 20 країн – основних одержувачів ПІІ займали США, друге – Китай.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *