Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Інститут історії України НАНУ випустив наукове видання «Україна та Китай: еволюція відносин (2021 – травень 2022)»

  2022-07-08

  Інститут історії України Національної академії наук України видав наукове видання «Україна та Китай: еволюція відносин (2021 – травень 2022)». Книга авторства кандидата історичних наук Володимира Головка вийшла на офіційному сайті закладу.

  Як розповів сам Володимир Головко SilkBridge, спочатку ця робота мала іншу концепцію — передбачалося, що вона стане безпосереднім продовженням науково-довідкового видання «Українсько-китайські відносини у 1991–2020 рр.», яке вийшло у листопаді минулого року.

  Готувався науково-довідковий щорічник (перший у серії): планувалося зробити розширений інформаційно-аналітичний огляд подій та тенденцій за 2021 рік, нормативно-правові акти, оприлюднені протягом минулого року, статистичну інформацію про динаміку товарообігу та інвестиційної співпраці, а також хроніку основних подій на українсько-китайському шляху.

  «Основні матеріали були готові вже у середині лютого 2022-го. Чекали лише на показники за 2021 рік щодо взаємодії України та КНР в інвестиційній сфері, оскільки НБУ мав оприлюднити їх наприкінці першого кварталу поточного року», — зазначає автор.

  Однак, за словами Володимира Головка, з початком повномасштабного російського вторгнення було б недоцільно видавати щорічник, який би обмежувався формальними хронологічними рамками 2021-го. Концепцію було змінено та підготовлено окремий аналітичний розділ, який фокусує увагу на китайській політиці щодо війни в Україні в період із січня по травень 2022 року. У роботі також розглянуто українсько-китайські відносини упродовж 2021 року на міждержавному, політичному, економічному та інших рівнях.

  Інститут історії України НАНУ випустив наукове видання «Україна та Китай: еволюція відносин (2021 – травень 2022)»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *