Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Вийшло друком науково-довідкове видання «Українсько-китайські відносини у 1991-2020 рр.»

  2021-12-15

  Вийшло у світ науково-довідкове видання «Українсько-китайські відносини у 1991-2020 рр.», про це повідомляє сайт Інституту історії НАН України та SilkBridge.

  Цей проєкт став результатом колаборації Інституту історії України НАН України (Володимир Головко), «Центру політичного аналізу» (Ігор Жигир, Варвара Мостова) та інформаційно-аналітичної платформи SilkBridge (Кирило Суворов, Галина Єрмоленко).

  «У грудні 2021 року виповнюється 30 років із дати визнання України Китайською Народною Республікою. Однак зараз спостерігається дефіцит синтетичних праць, присвячених новітньому періоду у відносинах двох країн. Це видання покликане частково заповнити цю нішу та стати своєрідним містком для ширшого аналітичного синтезу міждержавних відносин. Метою авторського колективу було створення академічного продукту, який водночас мав би і прикладну цінність, тобто представляв інтерес не лише для наукової спільноти, а й тих, хто взаємодіє з Китаєм на практиці», — зазначив у коментарі SilkBridge керівник авторського колективу, кандидат історичних наук Володимир Головко.

  Видання складається із п’яти частин. Перша включає хроніку ключових подій українсько-китайської новітньої історії, охоплюючи період із грудня 1991 року по грудень 2020-го. У другій частині представлений корпус міждержавних нормативно-правових актів за 1992 – 2020 роки. У третій консолідована статистична інформація про торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України та КНР. Четверта частина має інформаційно-аналітичний характер. Також для зручності було створено індекси — предметно-географічний та іменний.

  «На початку 2022 року на сайті Інституту історії України НАН України науково-довідкове видання «Українсько-китайські відносини у 1991-2020 рр.» планується розмістити у повнотекстовому варіанті», – розповів Володимир Головко.

  Він також анонсував, що вже в роботі кілька проєктів з вивчення українсько-китайських відносин, приурочених до 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною.

  Вийшло друком науково-довідкове видання «Українсько-китайські відносини у 1991-2020 рр.»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *