Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ЕКСПЕРТИ: КИТАЙ ПЕРЕЖИВАЄ ПОСЛАБЛЕННЯ РИНКУ ЖИТЛА БЕЗ ВТРАТ

  2010-05-06

  Економіка КНР зможе витримати уповільнення темпів зростання ринку житла, оскільки в Китаї домовласники сплачують за допомогою позикових коштів набагато меншу вартість житла, ніж у розвинених країнах.

  Про це заявив аналітик Goldman Майкл Бушанан в Гонконзі.

  “Послаблення ринку житла навряд чи призведе до значного уповільнення темпів економічної активності в цілому, враховуючи низьку частку позикових коштів, що використовується при купівлі житлової нерухомості, – відзначає аналітик Goldman Майкл Бушанан в Гонконзі. – Зазначив він. – Малоймовірно, що навіть дійсно різке падіння цін на житло може створити ситуацію, яка спостерігалася раніше в США”.

  “Заходи китайського уряду щодо охолодження ринку нерухомості, підігрітого рекордними обсягами кредитування в минулому році, викликали в експертів побоювання, що посилення політики загальмує економічний підйом КНР. Китайський фондовий індекс Shanghai Composite впав з початку цього року на 16%.”, – Наголошується в матеріалі .
  За оцінками Goldman, вжиті урядом КНР заходи починають чинити вплив на китайський ринок нерухомості. Продаж житла зменшився за останні два тижні, і видно чіткі сигнали падіння цін на будинки в ряді “найгарячих” проектів, відзначають аналітики.

  Експерти Goldman також вважають, що уряд країни вживатиме нових заходів щодо жорсткості кредитування, щоб запобігти перегріву економіки, яке торкнеться, зокрема, введення обмежень на обсяги банківського кредитування.

  Нагадаємо, що Народний банк Китаю вже тричі з початку цього року збільшував мінімальні вимоги до резервів банків. Експерти чекають, що китайський ЦБ підвищить ключову процентну ставку, яка з кінця 2008 року перебуває на рівні 5,31% річних.

  Ціни на нерухомість в 70 найбільших містах Китаю зросли в березні на 11,7%, що стало максимальним підвищенням з 2005 року.

  Як повідомлялося раніше, Влада Пекіна заборонили жителям китайської столиці купувати більше двох квартир на одну сім’ю, щоб зупинити небувале зростання цін на нерухомість у головному місті Піднебесної.

  За матерiалами: Интерфакс
  novynar.com.ua

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *