Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Економіка Китаю розвивається швидше будь-яких прогнозів

  2015-10-19

  Китайська економіка починає стрімко набирати обертів після літнього падіння. У третьому кварталі ВВП КНР виріс на 6,9%, що менше показників другого кварталу, проте на один процентний пункт більше прогнозів. Такі дані оприлюднило у понеділок Національне бюро статистики.

  Щоб забезпечити зростання, уряд Китаю з листопада в п’ять разів зменшило процентну ставку і збільшило витрати на інфраструктуру. Недостатність виробництва та експорту компенсуються хорошим внутрішнім споживанням і зміцнюється ринком послуг. Для порівняння: темпи зростання сектора послуг склали 8,4% у третьому кварталі, темп зростання промисловості – 6%. Індекс Shanghai Composite виріс на 0,5% до 3,408.41 пункту.

  «Це те, що ми називаємо двошвидкісною економікою. Виробниче уповільнення – велика проблема для китайської економіки в найближчій перспективі », – розповів агентству Bloomberg головний економіст JPMorgan Chase & Co. в Гонконзі Чжу Хайбін.

  Нагадаємо, що в липні-серпні в Китаї стався обвал фондового ринку, що стало наслідком «перегріву економіки». Шанхайська фондова біржа Shanghai Composite кілька разів протягом липня падала більш ніж на 6%. Це викликало стихійні обвалення на фондових ринках США і Європи.

  “Newsland”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *