Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  До чого призводить ризик дефолту китайської компанії Evergrande

  2021-09-21

  Біржові індекси та котирування криптовалют почали падати на тлі ризику дефолту однієї з найбільших китайських компаній Evergrande, що займається нерухомістю – її сукупний борг сягає 305 млрд доларів. З посиланням на видання Bloomberg, Reuters, BBC.

  Акції гіганта падають, сукупно за два дні торгів компанія втратила 31% вартості паперів. Це — мінімум за 11 років. Крім того, впали акції китайського девелопера Sinic Holdings Group Co., який за день втратив 87% вартості.

  Вплинула ситуація і на головний індекс гонконгської фондової біржі The Hang Seng, він знизився на 3,5%. Інвестори масово продають свої акції у гонконзьких компаніях, що працюють з нерухомістю.

  На кон’юнктуру ринку у Гонконгу впливають й острахи посилення впливу Китаю у рамках політики “загального благополуччя”, метою якої є зменшення розриву доходів населення.

  Зокрема, головні девелоперські компанії Гонконгу Henderson Land та Sun Hung Kai Properties Ltd. впали на 13% та 10% відповідно – до мінімуму з 2012 року.

  Китайська страхова компанія Ping An Insurance втратила 5.8% від вартості акцій. Це пов’язано з тим, зокрема, що 4,9% її портфелю є інвестиціями у нерухомість.

  Хвиля падіння докотилася до Європи і США. Європейські акції «просіли» на 1,8%. Дісталося і американським індексам: Dow Jones знизився на 1,8%, S&P 500 — на 1,9%, а NASDAQ — на 2,4%.

  Відреагувала на можливий дефолт навіть криптовалюта. Bitcoin впав на 7.3% до 44 тисяч доларів, решта активів теж впали в ціні.

  Завдяки запозиченням Evergrande стала однією з найбільших компаній Китаю. Як повідомляє ВВС, торік у країні були запроваджені нові правила для контролю активів, якими володіють девелоперські компанії. Ці правила призвели до того, що Evergrande почала пропонувати об’єкти нерухомості зі значними знижками, аби забезпечити роботу компанії. Тепер вона не може сплатити за своїми боргами.

  Як результат, інвестори, які вклались у нерухомість від Evergrande, можуть втратити свої кошти, а дефолт компанії може означати банкрутство чималої кількості підрядників та постачальників.

  Так випадок Evergrande важливий і через те, що може вплинути на фінансову систему Китаю в цілому. Компанія заборгувала гроші 171 китайському банку та 121 фінкомпанії – її дефолт може призвести до того, що кредитування у країні значно скоротиться.

  Внаслідок цього компанії не зможуть залучати кошти за доступними ставками, а іноземні інвестори менш охоче вкладатимуть кошти.

  Крім того, через потенційний вплив дефолту на країну аналітики допускають, що Китай може втрутитись у ситуацію для порятунку Evergrande.

  До чого призводить ризик дефолту китайської компанії Evergrande

   

  Економічна правда

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *