Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  ДО 2015 РОКУ КИТАЙ ВИРОБЛЯТИМЕ 10% СВІТОВОЇ АТОМНОЇ ЕНЕРГІЇ

  2012-12-03

  До 2015 року зможе потроїти свою частку у світовій атомній енерегетиці і довести її до 10%. До цього часу в країні працюватиме 41 ядерний енергоблок сукупною потужністю 42 ГВт.

  Про такі плани розповів на семінарі “Атомна енергетика та навколишнє середовище” у Чжухаї голова Китайської асоціації атомної енергетики Чжан Хуачжу.

  “Продуктивність потужностей атомної енергетики у Китаї до 2015 року досягне 42 ГВт, що становитиме 10% від усього світового виробництва. До цього часу або трохи пізніше у Китаї буде 41 діючий енергоблок і ми будуватимемо ще близько 20 додаткових реакторів”, – сказав чиновник.

  Влада запевняє, що рівень безпеки на їх АЕС є найвищим. Чжан Хуачжу також запевнив, що “у китайських станцій дуже мала ймовірність повторення того, що трапилося на “Фукусімі” завдяки тому, що вони добре функціонують і розташовані на ретельно обраних майданчиках”.

  Частка КНР у світовій атомній енергетиці не перевищує на цей момент 3,5%. Нині на території КНР функціонують 15 енергоблоків на 6 АЕС у приморських регіонах, що становить 1,85% у загальному енергобалансі країни. Витримавши деяку паузу в будівництві АЕС, у зв’язку з аварією на японській “Фуксімі”, у жовтні цього року уряд вирішив відновити плани щодо будівництва атомних електростанцій, однак відмовився до 2015 року споруджувати АЕС у внутрішніх районах країни.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *