Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Чи знали ви що таке криптовалюта та які її особливості?

  2020-12-01

  Цифрові гроші перестали бути вже чимось новим, але фахівці прогнозують непогані перспективи для криптовалютного ринку. Що таке криптовалюта і чому стала популярною, які сама має переваги та недоліки допоможе розібратись 24tv.

  Чому криптовалюта стала популярною

  До середини 2011 року курс біткойна практично не зростав і ажіотажу довкола нього не було. Згодом кількість користувачів почала рости, люди все більше дізнавалися про біткойни та їх головну властивість – можливість здійснювати транзакції без посередників і анонімно. Аудиторія починала потроху розуміти, для чого потрібна криптовалюта: спочатку – як розрахунковий засіб, потім – як засіб виведення капіталу, незабаром – як можливість проведення тіньових операцій. Це дало біткойну величезний сплеск: курс у 2013 році досягнув 1000 доларів за штуку, а в грудні 2017 його ціна досягла пікової точки – 20 тисяч доларів, через підтримку великої кількості людей.

  Цифрова валюта – це нове покоління валют. Вона отримала свої унікальні особливості завдяки крипто-цифровій формі, а також децентралізованності системи та її високій гнучкості.

  Переваги та недоліки криптовалюти

  Децентралізація системи: Кожна криптовалюта є незалежною системою проведення транзакцій. Випуск монет у такій системі здійснюється завдяки майнінгу. Вони не прив’язуються до банківської системи. Саме децентралізація часто забезпечує вигідні взаєморозрахунки бізнесу та звичайних користувачів. Але бувають проблеми з тим, щоб використовувати криптовалюти: державні структури не скрізь схильні до їх легалізації, причиною є те, що криптовалютний ринок несе в собі ризик суттєвого підриву як банківської системи, так і ціни акцій комерційних підприємств. Тому держави та приватні компанії не поспішають впроваджувати криптовалюти як сталий інструмент розрахунку.

  Анонімність: Перекази, якщо транзакції не виходять за межі систем криптовалют, вважаються анонімними. Користувачі можуть не знати один про одного нічого окрім номера гаманця та видів криптовалют, якими платять. Також неможливо точно встановити, хто емітує криптовалюту, оскільки система децентралізована.

  Та водночас переведення коштів неможливо скасувати. Це приваблює не лише чесних людей, а й велику кількість зловмисників. Тому при проведенні транзакцій важливо не помилитися з адресами гаманців і працювати тільки з онлайн-платформами, що мають хорошу репутацію.

  Немає центру випуску монет

  Відповідно до правил, які сформувалися в економіці, випуском валют у країні займаються національні банки. Таким чином центральний банк частково може контролювати курс валюти, яку видає та контролювати обсяги її обігу. Криптовалюта у свою чергу може добуватись ким завгодно – за допомогою спеціальних майнерів або комп’ютерів, незалежних від їх розташування у світі. Робота серверів підтримується завдяки особливостям пристроїв криптолітарних платформ, добуватися може як біткойн, так і безліч інших альткоїнів (будь-які криптовалюти, які є аналогом біткойна, але зроблені після нього), якщо тільки їх майнінг передбачений розробником.

  Динаміка цін може варіюватися до кількох десятків відсотків як і в маловідомої, так і в популярної криптовалюти. Для класичних фінансових інструментів такі зміни колосальні, в той час як для крипторинку це звичайне явище. Противники криптовалют вважають відсутність контролю випуску основною причиною високої волатильності біткойна та альткойнів.

  Великий вибір криптовалюти

  У перші роки найбільшою популярністю користувався тільки біткойн. Сьогодні ж на ринку вже понад тисяча різноманітних альткойнів. На перший погляд це перевага, однак у ній також криються певні ризики. Не завжди можна бути впевненим у стабільності певних альткойнів, навіть якщо вони здаються наразі найбільш привабливими.

  Низька комісія

  У порівнянні з банківськими переказами криптовалютні транзакції вигідніші завдяки низьким комісіям. Тут не знімається надто великий %, оскільки система підтримується винятково потужностями її учасників. Також у криптовалюті відсутня величезна плата за послуги банків, яка стягується з клієнтів навіть при незначних сумах переказу.

  Але в момент, коли людина через це вирішує перейти на криптовалюту в розрахунках, вона може не враховувати комісію за купівлю криптовалюти. Завжди потрібно заплатити певний відсоток посередникам: банкам, що проводять транзакції, обміннику, купівлі криптовалюти, платіжній системі. Також є ризик натрапити на аферистів, які видають себе за онлайн-обмінник криптовалют.

  Які є види криптовалют

  Окрім біткойна, є ще багато різних альткойнів, якісь із них поступово зникають, а якісь з’являються. За даними CoinMarketCap, у світі криптовалют наразі існує понад 1100 видів цифрових грошей. А загальну капіталізацію цього ринку оцінюють майже в 500 мільярдів доларів. Творці нових валют беруть вже існуючий код біткойна та покращують його на свій розсуд, як наслідок – відбувається розгалуження ринку криптовалют, цей процес називається “хардфорк”. Наприклад, так сталося з біткойном у серпні 2017 року.

  Одна з особливостей платежів у біткойні – швидкість і дешевизна транзакцій, але криптовалюта стала такою популярною, що система перестала справлятися з обсягом роботи. В результаті користувачі могли чекати по кілька годин, а то й днів, щоб пройшла операція. Тоді виникла потреба покращувати систему, але в цієї криптовалюти немає єдиного власника, який би міг провести зміни алгоритмів. Щоб змінити децентралізовану систему, недостатньо рішення більшості, потрібно щоб 99 % користувачів погодилися з новими правилами і почали їх дотримуватися. Тоді рішення змінити систему біткоїна підтримали майже всі, але користувачі не змогли прийти до спільного плану дій. У підсумку валюта розкололася на Bitcoin і Bitcoin Cash.

  Bitcoin: Перша та найпопулярніша криптовалюта у світі, з’явилася у 2009 та досі очолює рейтинги криптовалют. Наразі загальна капіталізація сягнула історичного максимуму – 480 млрд доларів, ціна одного біткойна зараз приблизно 18,5 тисяч доларів.

  Ethereum: У перекладі з англійської назва цієї криптовалюти означає «Ефір». Це друга за популярністю криптовалюта, загальна капіталізація якої становить близько 54 млрд доларів. Ефір від початку свого існування є головним альткойном ринку криптовалют, максимальна ціна якого 1422 долари за одиницю. Популярність ефіру зумовлена тим, що в ньому вперше з’явилась можливість укладати “смарт-контракти” (гроші переводяться в момент, коли виконані умови договору чи визначений переможець парі).

  Litecoin: Криптовалюта, яка займає 2% від загальної вартості ринку, тобто 4,8 мільярда доларів. Лайткойн заснував у 2011 році колишній інженер Google Чарльз Ліу. Основним що відрізняє лайткойн від інших, є швидкість обробки транзакцій. Якщо в біткойна блоки створюються кожні 10 хвилин, то в Litecoin це відбувається швидше – кожні 2,5 хвилини, саме тому Litecoin може значно швидше обробити більшу кількість транзакцій. Кількість цієї криптовалюти обмежена і не може перевищувати 84 мільйони одиниць. Зараз ціна одного лайткойна – 73 долари.

  Tether: Розробники цього альткойна поставили собі за мету – виконати вільну конвертацію американських доларів у криптовалюту. Капіталізація валюти – 18 мільярдів. Платформа має спільні риси з іншими криптовалютами за рахунок бази даних, розробленої за прикладом технології блокчейна у біткойн. Особливістю цього альткойна є те, що його ціна завжди 1 долар США.

  У тетчера багато переваг над конкурентом: підвищена безпека, легка конвертація. Також вона застрахована від різких падінь, які трапляються на ринку криптовалют. Однак це й мінус, оскільки виключає можливість заробити на різких злетах ринку.

  Перспективи ринку криптовалют

  Капіталізація ринку криптовалют стабільно зростає. Якщо на початку цього року вона була 300 мільярдів доларів, то за 11 місяців ця цифра збільшилась на 180 мільярдів. Генеральний директор банку Citibank Томас Фітцпатрик прогнозує неймовірний ріст біткойна, який зможемо побачимо вже в 2021 році. Він припускає, що ціна найпопулярнішої криптовалюти може сягнути 300 тисяч за одиницю, альткойни теж у свою чергу починають рости в ціні та збільшувати свою капіталізацію.

  У 2020 світ пережив одну з найбільших криз за останні 50 років, проте на гравцях ринку криптовалют це відобразилося ростом та підтвердило перспективи криптовалюти. Біткойн знову починає досягати рекордних показників своєї ціни, тому віртуальні гроші лише набирають обертів і готуються до того, щоб стати значною частиною світової економіки на рівні звичайних валют.

  Як відмітив співзасновник біржі криптовалют Gemini Кемерон Вінклвосс : «Питання не в тому, чи буде біткойн коштувати 500 тисяч доларів чи ні, питання в тому, як швидко це станеться. Насправді, навіть ця оцінка мені здається досить консервативною – по-справжньому гра навіть не почалася».

   

  “24tv”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *