Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Жозеп Боррель: залежність Європейського Союзу від Китаю за певними напрямками більше, ніж від російського газу

  2022-11-08

  ЄС має зменшувати залежність від поставок рідкоземельних елементів з Китаю. Така залежність більша, ніж залежність ЄС від поставок російських енергоресурсів. Так заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій за підсумками зустрічі міністрів G7, повідомляє Укрінформ.

  «Китай відіграє вирішальну роль у багатьох ланцюгах постачання, і наша залежність від КНР у стратегії «зеленої» трансформації навіть вища, ніж від викопного палива з росії. На частку Китаю припадає до 90 відсотків наших потреб у магнії, 90 відсотків потреб у рідкоземельних елементах, на частку Китаю припадає 80 відсотків сонячних батарей, що використовуються в ЄС. Ми маємо зменшити цю надмірну залежність, розв’язати проблеми вразливості та підвищити стійкість. Ми будемо продовжувати взаємодію щодо відносин з Китаєм із нашими партнерами, включаючи G7», – написав політик.

  Також він зазначив, що після 20-го з’їзду КПК, який затвердив Сі Цзіньпіна як керівника партії на третій термін, Китай, очевидно, проводитиме «більш рішучу» зовнішню політику. Зокрема, напруга у Тайванській протоці може мати руйнівний вплив на відносини між ЄС і Китаєм. Тому ЄС має бути готовим до різних майбутніх сценаріїв.

  Боррель нагадав, що для ЄС Китай залишається ключовим економічним партнером, головним конкурентом та системним суперником. При цьому значення конкуренції та суперництва суттєво зростають останнім часом, хоча ЄС і Китай співпрацюють у ключових сферах, що становлять взаємний інтерес, включаючи мир та безпеку, глобальну охорону здоров’я, зміни клімату та охорона довкілля, що набуває особливого значення з огляду на кліматичну конференцію ООН COP 27, що розпочинається у Єгипті.

  «Ми маємо забезпечити правове поле для діяльності наших компаній, що діють у Китаї, та пересвідчитися, що наша залежність не перетвориться на вразливість», – додав високий представник ЄС.

  Жозеп Боррель: залежність Європейського Союзу від Китаю за певними напрямками більше, ніж від російського газу

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *