Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Житомирську об’їздну дорогу реконструює китайська компанія

  2017-11-29

  Державне агентство автомобільних доріг уклало контракт з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited, яка за два наступні роки проведе реконструкцію Північної об’їзної дороги Житомира по трасі М-06 Київ – Чоп.

  Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

  «Місяць тому ми підписали перший контракт із китайською компанією на реконструкцію та капітальний ремонт доріг. Сьогодні підписуємо наступний контракт – на реконструкцію Північної об’їзної дороги Житомира, яка буде розширена до 4 смуг руху. Таким чином ми ліквідуємо єдине вузьке місце на трасі М-06 між Києвом та Рівним», – зазначив в.о. голови Укравтодору Славомір Новак.

  Він пообіцяв, що українська сторона забезпечить жорсткий контроль за якістю виконання робіт та дотриманням строків реалізації.

  Контракт з компанією Sinohydro Corporation Limited (КНР) укладено у рамках проекту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва (Пан’європейські коридори)». Проект фінансується за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

  Як пояснили в Укравтодорі, траса М-06 Київ – Львів – Чоп, що перетинає Україну зі Сходу на Захід, – це основний транзитний коридор через територію України, який забезпечує вихід на Угорщину, Словаччину та Польщу. Дорога включена до європейського маршруту Е40, входить до міжнародного транспортного коридору №3 та національного коридору Європа – Азія.

  Наразі на ділянці від 129 км до 151 км (об’їзна дорога м. Житомир) автомобільна дорога М-06  має дві смуги руху (параметри ІІ технічної категорії). Стан покриття та пропускна спроможність існуючої дороги не в повній мірі задовольняють умовам руху транспорту.

  Проектом передбачено реконструкцію дороги та доведення її до І-б технічної категорії. Довжина ділянки становить 22,3 км. Після реконструкції дорога матиме чотири смуги руху з проїзною частиною 2х7,5м. Також проект передбачає будівництво та реконструкцію 4 транспортних розв’язок в різних рівнях, реконструкцію 3 існуючих шляхопроводів через залізницю, реконструкцію існуючого мосту через р. Кам’янка, будівництво 2 пішохідних мостів, влаштування освітлення та сучасних засобів з організації безпеки руху.

  Роботи розпочнуться з початку будівельного сезону 2018 року, зазначають в Держагентстві. Термін виконання робіт, згідно з контрактом, – 2 роки.

  Інженер з технічного нагляду за виконанням робіт – IRD Engineering S.r.l. (Італія).

  В Автодорі також нагадали, що 10 жовтня було підписано перший  в історії України контракт із китайською компанією Xinjiang Communications Construction Group Co., Ltd. на реконструкцію та ремонт доріг (М-12 від с. Голосків, Хмельницької області до кордону Хмельницької та Вінницької областей; М-03 на лінійних ділянках від м. Лубни до м. Полтава).

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *