Чому збільшилися масштаби зелених насаджень і чи врятує це клімат.
За останні 20 років Земля стала набагато зеленішою. Відбулося це завдяки зусиллям двох країн – Індії та Китаю. Про це йдеться у новому дослідженні NASA.
Ще у середині 1990-х років Китай вдався до амбітної програми зі збільшення лісових насаджень і активно почав вирощувати дерева, щоб боротися з ерозією ґрунтів, кліматичними змінами та забрудненням повітря.
Така цілеспрямована діяльність призвела до появи 40 відсотків наявних зараз зелених масивів країни. І тенденція лише продовжує зростати.
Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін?
Подібна ситуація і в Індії. Країна активно вирощує сільськогосподарські культури. Справа у тому, що протягом 1970-1980-х років у Індії та Китаї активно скорочувалися зелені масиви. Та у 1990-х роках це усвідомили і ситуація покращилася. Завдяки вирощуванню рослин, зокрема, сільськогосподарських культур, у Китаї з’явилися 32 відсотки від загальної площі зелених масивів, у Індії – аж за 82.
Раніше вважалося, що збільшення лісових масивів було спричинено зростанням у повітрі вуглекислого газу (CO2), однак ця праця доводить, що висадження дерев та агрокультур відіграє значно більшу роль, ніж здавалося раніше.
Космічне агентство NASA випустило створену за допомогою даних з супутника мапу. На ній зафіксовано, що обсяги зелених насаджень у відповідних регіонах значно зросли у період від 2000 до 2017 років.
“Тільки-но люди усвідомлюють, що існує певна проблема, вони намагаються її вирішити”, – зазначив Рама Немані, вчений NASA з Дослідницького центру Еймса і співавтор дослідження.
Проте покращення ситуації спостерігається не тільки у цих двох країнах. Загалом, глобальне виробництво зернових культур, овочів, фруктів та інших рослин зросло з 35 до 40 відсотків, починаючи від 2000 року, йдеться у звіті NASA.
Озеленення спостерігалося також на одній третій вкритих листяними масивами земель, зокрема, у Північній Америці від півдня Мексики до канадської тайги, а також у арктичній тундрі. Зокрема, через глобальне потепління, яке призвело до скорочення льодових масивів у Арктиці.
Проте така ситуація далеко не усюди. Так, наприклад, амазонські дощові ліси не лише не стали більш зеленими – ситуація навпаки погіршилася. Протягом 2000-2005 років у Бразилії зникла частина лісу, що дорівнює за площею Греції.
Це є надзвичайно великою проблемою, адже ліси та інші зелені насадження поглинають вуглекислий газ із повітря. Більше того, рослини всмоктують близько 25% парникових газів.
Висадження нових лісів та розширення старих є одним з основних методів зменшення вмісту CO2 у повітрі, рівень якого наразі є найвищим за 15 мільйонів років. Проте зусилля Китаю та Індії з озеленення планети самі по собі нічого не значать. З кожним роком через діяльність людини кількість парникових газів в атмосфері Землі лише збільшується. І значним чином це відбувається завдяки саме цим двом країнам – індустріальним гігантам, які відповідають за чи не найбільше число викидів парникових газів у атмосферу Землі.
Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату – увесь світ має вжити “безпрецедентних” заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук