Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Зеленський: Україна ніколи не казала, що Китай наш ворог – він міг би нам допомогти

  2024-06-17

  Україна завжди поважала і поважає територіальну цілісність і суверенітет Китаю і хотіла б, аби Китай робив так само по відношенню до нашої держави.

  Про це Президент Володимир Зеленський сказав на пресконференції у Швейцарії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  «Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності, життя і ваш вибір і хотіли б, щоб Китай робив те саме, не більше. Хотілося б і не менше», – сказав Зеленський.

  Він наголосив, що «Китай дуже серйозна держава, серйозна економіка, яка має політичний і економічний вплив на Росію».

  «Вважаю, що Китай міг би нам допомагати. І тому дуже хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі», – сказав Президент України.

  Також він підкреслив, що «Україна ніколи не казала, що Китай наш ворог».

  «І я прошу вас не використовувати такі речі. Я завжди говорю, що в України ворог один – Путін, бо саме він напав на нас. Що стосується друзів, то я вважаю, що друзі – це ті, хто допомагають тоді, коли складно. І я б хотів, щоб Китай був другом для України. Китай з Україною були серйозними економічними партнерами. Кажу «були» не через те, що припинили відносини економічні, ні, а через те, що Путін заблокував Чорне море… І тому він зупинив і зменшив товарообіг між нашими державами», – зазначив Зеленський.

   

  Зеленський: Україна ніколи не казала, що Китай наш ворог - він міг би нам допомогти

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *