Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Завжди перевіряйте отриману інформацію іншими джерелами — китайські науковці

  2023-12-18

  В останні роки акцент на погляди, а не на фактах став новою тенденцією. Особливо, в аналізі міжнародних відносин і конфліктології.

  Всі крапки над «ї» спробував розставити заслужений професор Університету Цінхуа та директор Інституту міжнародних досліджень КНР Янь Сюетун. На шпальтах видання China Social Science Network, науковець закликав молодь постійно здійснювати фактчекінґ і заздалегідь підходити до отриманої інформації критичноґ, передає видання “Останній бастіон“.

  Зазвичай ми чуємо: «Давайте на якийсь час відкладемо факти та спочатку обговоримо нашу позицію». Це хибний крок, який відкидає здоровий глузд, змушуючи співрозмовника замість підтримки діалогу бути пасивним слухачем.

  У добу цифрових медіа нас часто бомбардують величезною кількістю інформації, не вся з якої є точною. Люди (і діти, і дорослі), природно, воліють похвалу критиці, хоча ця перевага може призвести до підсвідомої відмови від неприємної інформації та прийняття того, що підтверджує наші переконання, які існували раніше.

  Згодом занурення у море брехні може призвести до того, що називається «ефектом інформаційного кокона». Цей ефект значно знижує людську здатність виносити правильні міркування чи судження, продукувати адекватні думки з висновками.

  Розв’язання цієї проблеми в освітніх установах починається із підвищення здатності учнів, переконує професор Янь Сюетун, оцінювати правдивість будь-якої інформації. Це важливий перший крок у вдосконаленні своїх незалежних аналітичних навичок.

  Для досягнення вищезазначеної мети, провідний науковець Університету Цінхуа, вважає за необхідне дотримуватися наступного порядку:

  1. Читати статті та наукові роботи, опубліковані під справжніми іменами у фахових журналах, та уникати, наскільки це можливо, анонімних думок. Статтям чи книгам, які використовують анонімність чи псевдоніми, часто не вистачає достовірності, оскільки автори не несуть відповідальності за поширення хибної інформації чи неправильні твердження.
  2. Розрізняти факти та популярні думки, уникаючи автоматичного визнання популярних думок правильними. Поширеним сценарієм у нашому повсякденному житті є використання фрази «всі інші так кажуть», щоби довести правильність своєї думки чи судження. Під час аналізу міжнародних відносин люди часто використовують думки впливових людей підтримки своїх поглядів. Однак популярність людини не обов’язково корелює з точністю чи об’єктивністю її думок. Впливові особи можуть бути дуже переконливими та успішно «промивати мізки».
  3. Викладайте уроки/лекції з яскравих історичних фактів, але будьте обережні під час їхньої інтерпретації. Більшість людей набувають розуміння історії, у тому числі історії міжнародних відносин завдяки читанню книг і статей. З різних причин автори можуть свідомо спотворювати або навіть припускатися помилок у своїх описах і судженнях при написанні статей або книг. Тому необхідно отримувати інформацію з різних джерел, щоби покращити свою здатність перевіряти прочитане.

   

  Завжди перевіряйте отриману інформацію іншими джерелами — китайські науковці

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *