Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Завдяки яким країнам різко виріс український експорт

    2021-04-02

    У першому кварталі поточного року товарообіг України зріс на 12,13% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 28,83 млрд дол. Про це у своєму Facebook повідомив Заступник Міністра економіки, торгпред України Тарас Качка.

    «Українська економіка відновлюється. Перший квартал цього року показав зростання товарообігу в порівнянні з кварталом минулого року на 12,13%. Хороша новина – експорт зростає. Перший квартал приніс 13,75 млрд доларів, що на 12,03% більше, ніж в перший квартал минулого року» , – написав він.

    «Але також зростає і імпорт. Не тільки через зростання вартості палива. Більше імпорту споживчих промислових (групи 84, 85, 90) товарів. І головне це більше автомобілів (87 група). Це означає, що споживачі готові витрачати. Це означає більше зібраних податків. Але це також і мінус в нашому торговому балансі, динаміка якого поки випереджає минулий рік, і більше викидів в наших містах» , – додав він.

    Завдяки швидкому зростанню експорту в Китай і В’єтнам в минулому році Україна скоротила свій торговий дефіцит на 93%, до $255 млн в 2020 році, з $3,4 млрд в 2019 році, повідомив Тарас Качка недавно Раді з міжнародної торгівлі України. Він зазначив: «Найбільш важливими показниками є феноменальне зростання експорту української продукції до В’єтнаму і Китаю — на 93% і 98% відповідно. Головна рушійна сила експорту – це руда і чорні метали, на які ростуть і ціни, і попит. І ця тенденція збережеться».

    У минулому році 14,5% українського експорту припадало на Китай, у порівнянні з 5,5% для Росії. Про це повідомляє Державна служба статистики.

    Заступник Міністра економіки також відзначив зростання експорту в ЄС – +17,9 млрд дол за перший квартал цього року в порівнянні з першим кварталом минулого року.

    Повідомлялося, що загальний товарообіг в Україні в 2020 році склав 103,4 млрд доларів. При цьому істотно скоротився імпорт — на 10,3% проти показника 2019 року.

    Україна та Китай також зацікавлені у лібералізації умов експорту ячменю для українських компаній, адже більше 60% цієї зернової культури орієнтовано саме на експорт до КНР. Про це говорили під час зустрічі Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька та Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун, повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

    У відомстві зазначили, що сьогодні Китай є незамінним торговельним партнером України.

    «Тільки за минулий рік експорт українських товарів до Піднебесної виріс майже у два рази, а в 2019 році збільшення склало 63%. Загалом же на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Левова частка з них – продукція агропромислового комплексу», – зазначила Владислава Магалецька.

    У галузі ветеринарії сторони домовилися розширювати перелік акредитованих українських підприємств на дозволені види продукції. Також досягнуті домовленості щодо активізації діалогу стосовно акредитації українських бобових та пшениці.

    Окремо Владислава Магалецька та Фань Сяньжун обговорили умови та необхідні кроки для взаємної торгівлі рибною продукцією. Також було наголошено, що українські виробники кормів для тварин зацікавлені у виході на китайський ринок.

    Напередодні Держпродспоживслужба спільно з Державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» погодили Сертифікату здоров’я на експорт меду з України до КНР. Тому на зустрічі також обговорювалося як можна прискорити акредитацію українських виробників меду, які планують постачати власну продукцію до КНР.

    Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *